TVN24 Biznes | Ze świata

Pracują 95 godzin tygodniowo. "To wykracza poza definicję 'ciężkiej pracy', to jest nieludzkie"

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mp
Źródło:
BBC
Zawody najbardziej narażone na zawodowe wypalenie
Zawody najbardziej narażone na zawodowe wypalenietvn24bis.pl
wideo 2/4
tvn24bis.plZawody najbardziej narażone na zawodowe wypalenie

Młodzi analitycy w banku inwestycyjnym Goldman Sachs skarżą się na "nieludzkie" warunki pracy. Pracownicy zastrzegli, że jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie, zrezygnują ze swoich posad.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Wewnętrzne badanie przeprowadzone wśród kilkunastu pracowników wykazało, że w tygodniu przepracowywali średnio 95 godzin i spali jedynie pięć godzin dziennie. Takie warunki pracy odbiły się na ich relacjach osobistych, a także zdrowiu fizycznym i psychicznym.

"Brak snu, stres psychiczny i fizyczny"

Pracownicy banku inwestycyjnego zastrzegli, że odejdą w ciągu sześciu miesięcy, jeżeli warunki pracy nie ulegną poprawie.

Jak pisze BBC, opublikowane badanie wśród pracowników Goldman Sachs daje niecodzienną okazję na przyjrzenie się kulturze pracy w jednej z największych firm z Wall Street.

"Brak snu, sposób traktowania nas przez starszych bankierów, stres psychiczny i fizyczny. Wychowywałem się w rodzinie zastępczej, ale to doświadczenie jest prawdopodobnie gorsze" - napisał jeden z respondentów w ankiecie.

"To wykracza poza definicję 'ciężkiej pracy', to jest nieludzkie" - stwierdził inny.

Aż 77 proc. ankietowanych przyznało, że było ofiarami nadużyć w miejscu pracy.

Stanowisko Goldman Sachs

Wyniki badania zostały przedstawione zarządowi Goldman Sachs w lutym. Bank zadeklarował, że od tego czasu podjął kroki w celu rozwiązania problemu wypalenia zawodowego wśród pracowników.

"Po roku pandemii, ludzie są, co zrozumiałe, dość napięci. Słuchamy ich zastrzeżeń i podejmujemy wiele kroków, aby polepszyć ich sytuację" - napisał bank.

W 2020 roku Goldman Sachs odnotował przychody netto w wysokości 44,6 mld dolarów.

Autor:mp

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości