Drapacz chmur z 73 piętrami. Powstanie jeden z najwyższych budynków w Europie

Ze świata

Eric Parry Architects73-piętrowy Trellis z pozwoleniem na budowę

Szykują się zmiany w londyńskiej panoramie. 73-piętrowy wieżowiec nazywany Trellis, który ma powstać na terenie londyńskiego City pod adresem Undershaft 1, dostał zielone światło na budowę. Jego wysokość przekroczy 300 metrów i uplasuje go na drugim miejscu najwyższych budynków w zachodniej Europie. Na jego szczycie znajdzie się ogólnodostępny punkt widokowy.

Trellis zostanie zbudowany na miejscu wieżowca Aviva Tower, który czeka rozbiórka. Początkowy projekt zakładał, że Trellis będzie równie wysoki, co londyński drapacz chmur Shard, który ma 309,6 metrów, ale trzeba go było obniżyć ze względu na obowiązujące w Londynie przepisy lotnicze.

Punkt widokowy, restauracja i muzeum

Drapacz chmur zostanie wykonany według projektu pracowni architekta Erica Parry'ego dla singapurskiego dewelopera Aroland Holdings. W Trellisie ma się znaleźć ogólnodostępny punkt widokowy i restauracja zapowiadana jako najwyższa w Londynie.

The Museum of London pracuje z deweloperem nad możliwością stworzenia wystawy na szczycie budynku z wydzieloną przestrzenią do nauki dla szkół i innych grup.

Trellis zapewni 130 tys. m kw. przestrzeni biurowej i 2 tys. m kw. przestrzeni handlowej. Według prognoz ma również zagwarantować miejsce pracy dla 10 tys. osób.

Zobacz: Duże podwyżki OC. Opozycja żąda interwencji premier Szydło

Duże podwyżki OC. Opozycja żąda interwencji premier Szydłotvn24

Autor: azb/gry / Źródło: The Guardian

Źródło zdjęcia głównego: Eric Parry Architects