TVN24 Biznes | Z kraju

Wysyłają wiadomości o rzekomym zwrocie podatku. "Nie dajcie się okraść!"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
W ciągu kilkunastu dni policja odnotowała 26 oszust internetowych
W ciągu kilkunastu dni policja odnotowała 26 oszust internetowychTVN24
wideo 2/6
TVN24W ciągu kilkunastu dni policja odnotowała 26 oszust internetowych

Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami e-mail, w których cyberprzestępcy podszywają się Ministerstwo Finansów - napisano w mediach społecznościowych Zespołu Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego. Przestępcy piszą do swoich ofiar o rzekomym zwrocie podatku.

Przestępcy w treści wiadomości informują o możliwości zwrotu podatku. Jak czytamy we wpisie, przesłany link prowadzi do fałszywej strony wyłudzającej dane karty płatniczej. "Nie dajcie się okraść!" - zaapelowano.

Kolejne ostrzeżenie

To kolejne ostrzeżenie przed oszustami, które pojawia się w ostatnim czasie.

W styczniu Ministerstwo Finansów ostrzegało przed oszustwem na płatność viaTOLL. Fałszywe e-maile były podpisane przez "Zespół viaTOLL" i nakłaniały do płatności w ramach umowy w systemie viaTOLL oraz odsyłały do fałszywej strony internetowej. Celem działania cyberprzestępców była kradzież pieniędzy z konta.

Także w tym miesiącu Ministerstwo Finansów ostrzegało przed telefonami od nieznanych osób, które podawały się za pracowników urzędów skarbowych lub resortu finansów. "To próby wyłudzenia danych podatników" - podkreślało wtedy MF.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości