Przez rekordowe upały może nam zabraknąć prądu. "Apelujemy o ograniczenie zużycia"

W każdej chwili grozi nam wyłączenie prądu. "Problem dotyczy całego kraju"
W każdej chwili grozi nam wyłączenie prądu. "Problem dotyczy całego kraju"
TVN24 BiS
TVN24 BiSW każdej chwili grozi nam wyłączenie prądu. "Problem dotyczy całego kraju"

Fala upałów może zagrozić dostawom energii elektrycznej - ostrzegają Polskie Sieci Elektroenergetyczne. I apelują o ograniczenie zużycia energii w godzinach szczytowego zapotrzebowania.

"Utrzymująca się fala upałów wpływa niekorzystnie na warunki pracy elektrowni i sieci elektroenergetycznej" - czytamy w komunikacie PSE. Jak tłumaczy operator, niski poziom rzek oraz wysoka temperatura powietrza i wody wykorzystywanej w obiegach chłodzenia powodują powstawanie coraz większych ograniczeń w produkcji energii elektrycznej. "Prognozowane na kolejne dni warunki pogodowe nie wskazują na poprawę sytuacji" - dodaje spółka.

Jak zaznacza, podejmuje wszystkie niezbędne działania dla zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej na terenie kraju. Ich dostępny zakres jest jednak ograniczony - czytamy.

"W związku z występującymi trudnościami, operator apeluje do wszystkich podmiotów i instytucji, a także gospodarstw domowych, o ograniczenie zużycia energii elektrycznej w okresach szczytowego zapotrzebowania, tj. w godz. 11-15" - pisze operator systemu przesyłowego.

Biznes w czasie upałów. Rozmowa z "Otwarcia Dnia":

Biznes w czasie upałów
Biznes w czasie upałówTVN24 BiS

Autor: //bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości