Duże przejęcie na rynku ubezpieczeń. Znana marka znika z rynku

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Nowe samochody znacznie zdrożały
Nowe samochody znacznie zdrożałyTVN Turbo
wideo 2/5
TVN TurboNowe samochody znacznie zdrożały

Komisja Nadzoru Finansowego nie zgłosiła sprzeciwu wobec przejęcia AXA w Polsce przez Grupę Uniqa – poinformowano w komunikacie. Decyzja została podjęta jednogłośnie.

"Komisja jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego połączenia AXA Ubezpieczenia Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji SA z Uniqa Towarzystwem Ubezpieczeń SA." – czytamy w komunikacie w sprawie decyzji podjętych przez KNF w środę.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Uniqa przejmuje AXA

Grupa Uniqa sfinalizowała przejęcie spółek AXA w Polsce, Czechach i Słowacji w październiku 2020 roku. Prawne połączenie spółek w Polsce planowane jest przed końcem pierwszego półrocza 2021 roku. Od tego momentu Uniqa i AXA mają działać jako jedna firma pod marką Uniqa.

"AXA i Uniqa w Polsce działają jeszcze jako odrębne podmioty prawne. Do czasu pełnej integracji spodziewanej przed końcem pierwszego półrocza 2021 r. nic się nie zmienia dla naszych klientów, pracowników i partnerów. Nie musisz teraz podejmować żadnych działań" – poinformowano na stronie internetowej.

Już w połowie lutego wystartowała jednak nowa strona internetowa, wspólna dla AXA i Uniqa. "Łączy w sobie wszystkie funkcjonalności poprzednich adresów internetowych, w tym platformę do zakupu ubezpieczeń. Klienci mogą tam również zgłaszać szkody i roszczenia, logować się na swoje konta albo znaleźć kontakt do agenta" – poinformowano. Firmy uruchomiły także wspólną infolinię.

Według danych na koniec 2019 roku Uniqa razem z AXA są piątą grupą ubezpieczeniową w Polsce pod względem zebranych składek, których łączna wartość na koniec 2019 roku wyniosła prawie 4 mld zł. Razem obsługują 5 mln klientów indywidualnych i ubezpieczają 50 tys. firm w Polsce.

AXA w 2018 roku znajdowała się na 10. miejscu w Polsce w zestawieniu firm ubezpieczeniowych pod względem wysokości składek zebranych w Dziale I (ubezpieczenia na życie) – tak wynika z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń. Wyprzedzały ją PZU, Aviva, Open Life, Nationale, Generali, Europa, Metlife, Compensa i Warta.

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości