Przejęcie polskich sklepów Tesco. Jest decyzja UOKiK

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Prezes POHiD o maseczkach w sklepach
Prezes POHiD o maseczkach w sklepachTVN24
wideo 2/4
TVN24Prezes POHiD o maseczkach w sklepach

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do drugiego etapu postępowanie dotyczące przejęcia marketów Tesco Polska przez firmę Salling Group, do której należy sieć Netto Polska.

Informację w tej sprawie UOKiK przekazał we wpisie na Twitterze. "W tej sprawie konieczne jest przeprowadzenie badania rynku" - dodano.

Rozpoczęcie drugiego etapu postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów może wyrazić zgodę (bezwarunkową lub warunkową) na koncentrację albo zakazać jej przeprowadzenia.

Przejęcie marketów Tesco Polska

Brytyjski koncern w połowie czerwca br. poinformował o sprzedaży swojego biznesu w naszym kraju firmie Salling Group.

Transakcja obejmuje 301 sklepów, centra dystrybucji i główną siedzibę. Jej sfinalizowanie spodziewane jest w czwartym kwartale 2020 roku. Jak poinformowano w komunikacie, "w ramach umowy około 7 tysięcy pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group".

Salling Group planuje przekształcić nabyte sklepy Tesco w Netto 3.0 nie później niż w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Netto Polska, która prowadzi obecnie 386 sklepów w naszym kraju, po sfinalizowaniu procesu przejęcia znajdzie się w czołówce krajowych detalistów.

Na początku września Tesco rozpoczęło formalny proces zwolnień grupowych, który obejmie maksymalnie 899 stanowisk. To efekt zamknięcia sześciu sklepów oraz usługi E-zakupy, które nie są objęte transakcją z Salling Group.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości