Skuteczny sposób na ból gardła – połączenie srebra nanokoloidalnego i miodu Manuka

mat. sponsorowany

Stan zapalny górnych dróg oddechowych, kaszel, sucha śluzówka gardła i chrypka – to w sezonie jesienno-zimowym bardzo częste przypadłości. Warto wtedy sięgnąć po Gardlox Manusilver, który nie tylko zładzi dyskomfort, ale uderzy w przyczynę dolegliwości – zatrzyma infekcję, a także zregeneruje i nawilży objętą infekcją śluzówkę. Co sprawia, że Gardlox Manusilver, w formie pastylek, płynu lub sprayu – jest tak skuteczny? 

Artykuł sponsorowany

W sezonie grzewczym nietrudno o infekcje gardła. Większość czasu spędzamy w pomieszczeniach, gdzie powietrze jest przesuszone od kaloryferów, a to bardzo źle wpływa na nasze górne drogi oddechowe. Przede wszystkim wysusza i osłabia śluzówkę, która jest naturalną barierą ochronną przed wirusami, bakteriami i grzybami. W takich warunkach każdy kontakt z patogenem może się skończyć infekcją gardła. Gardlox Manusilver to wyrób medyczny, który pomaga zarówno zapobiegać stanom zapalnym górnych dróg oddechowych, jak również skutecznie wspomaga ich leczenie.

Na co pomoże Gardlox Manusilver?

Gardlox Manusilver, to innowacyjny środek, który stosuje się w celu łagodzenia różnych objawów chorobowych górnych dróg oddechowych. Warto po niego sięgnąć, gdy dokuczają nam:

• stany zapalne gardła i jamy ustnej,

• zapalenie migdałków podniebiennych oraz językowych wywołane przez wirusy, bakterie i grzyby,

• ból gardła, zaczerwienienie, pieczenie, chrypka,

• afty lub pleśniawki w jamie ustnej.

Gardlox Manusilver stosuje się również wspomagająco po zabiegach operacyjnych w laryngologii i stomatologii.

Unikalny skład

Gardlox Manusilver jest preparatem, który wyróżnia się na tle innych dostępnych środków na ból gardła i stany zapalne górnych dróg oddechowych wyjątkowym składem. Zawiera unikalne połączenie srebra nanokoloidalnego, miodu Manuka MGO 400+, a w przypadku płynu do płukania jamy ustnej dodatkowo nadtlenku wodoru (to składnik powszechnie znanej wody utlenionej).

Nanocząsteczki srebra, nadtlenek wodoru (woda utleniona) oraz miód Manuka MGO 400+ to składniki, dzięki którym Gardlox Manusilver wykazuje tak silne właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze.

Srebro nanokoloidalne - naturalny antybiotyk

Srebro od wieków było wykorzystywane przez człowieka jako środek leczniczy. Dzisiaj wiadomo, że jego silne właściwości wynikają z działania bakteriobójczego, wirusobójczego i przeciwgrzybiczego. Srebro skuteczne zwalcza m.in. gram-dodatnie bakterie paciorkowca oraz gronkowca. Nic dziwnego, że srebro nazywane jest często naturalnym antybiotykiem. Na szczęście dawka, która wystarczy do zwalczenia drobnoustrojów, jest całkowicie bezpieczna dla człowieka.

Miód Manuka

Stosowanie miodu na stany zapalne górnych dróg oddechowych, ból gardła i chrypkę ma długą tradycję. Jednak miód Manuka MGO 400+, zawarty w Gardlox Manusilver, działa silniej od zwykłego miodu. Jak to możliwe? O właściwościach leczniczych miodu decyduje zawartość MGO (methylglyoxalu). W miodzie tym, który pochodzi wyłącznie z Nowej Zelandii, stężenie MGO jest od kilku do nawet 800 razy wyższe niż w zwykłym miodzie. To dzięki temu skuteczniej wspomaga on organizm w walce z bakteriami, które przyczyniają się do infekcji układu pokarmowego, zapalenia gardła, zatok oraz błony śluzowej nosa. Te niezwykłe właściwości prozdrowotne sprawiają, że miód Manuka nazywany jest płynnym złotem.

Nadtlenek wodoru

Nadtlenek wodoru (jako roztwór nadtlenku to popularna woda utleniona) zwalcza patogeny i właśnie dlatego wykorzystuje się go do odkażania ran, a także jako środek bakteriobójczy w odkażaniu wody pitnej. Nic też dziwnego, że płukanie gardła rozcieńczoną wodą utlenioną to znany babciny sposób na walkę z infekcjami gardła – wywołanymi przez wirusy, bakterie lub grzyby. Obecność nadtlenku wodoru w płynie Gardlox Manusilver sprawia, że środek ten jeszcze skuteczniej wspomaga łagodzenie wszelkich stanów zapalnych górnych dróg oddechowych.

Co jeszcze zawiera Gardlox Manusilver?

W skład Gardlox Manusilver wchodzą także inne substancje, które zwiększają jego skuteczność w łagodzeniu stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. Są to pantenol, hialuronian sodu, porost islandzki i gliceryna, które nawilżają błonę śluzową jamy ustnej i gardła.

Gardlox Manusilver tworzy na błonach śluzowych gardła ochronny film, który jest mechaniczną barierą dla drobnoustrojów wywołujących stany zapalne. Preparat przywraca naturalną wilgotność, łagodzi obrzęk i wspomaga regenerację błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Dzięki temu środek zmniejsza podrażnienie i suchość, wywołane przez wahania temperatury, klimatyzację, zanieczyszczenia powietrza. Lekko znieczula błonę śluzową gardła i skutecznie poprawia jakość oddychania.

W jakiej formie go stosować?

Gardlox Manusilver jest dostępny w formie pastylek do ssania, płynu do płukania gardła lub sprayu do gardła . Dzięki unikalnemu składowi uderza w przyczynę bólu gardła, chrypkę czy kaszel, a nie tylko łagodzi dolegliwości wywołane przez infekcję. Może być skutecznym wsparciem w antybiotykoterapii, szczególnie w przypadku nadkażeń bakteryjnych Streptococcus Pyogenes – paciorkowcem odpowiedzialnym za anginę gardła.

Warto zaznaczyć, że Gardlox Manusilver jest łatwy w stosowaniu – ma przyjemny smak i zapach czarnej porzeczki oraz bzu z mentolem – dzięki temu jest lubiany przez dzieci. Nie zawiera cukru, za wyjątkiem cukrów naturalnie występujących w miodzie Manuka.

Źródło zdjęcia głównego: mat. sponsorowany

Pozostałe wiadomości