TVN24 Biznes | Z kraju

Kolejna sieć otwiera sklepy w niedziele niehandlowe. "Oferujemy usługi kurierskie"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Witucki o inflacji w nadchodzących miesiącach
Witucki o inflacji w nadchodzących miesiącachTVN24
wideo 2/5
TVN24Witucki o inflacji w nadchodzących miesiącach

Jula otwiera swoje sklepy również w niedziele niehandlowe. Sieć oferuje usługi kurierskie. Wcześniej informowaliśmy, że swoje sklepy w niedziele niehandlowe otwierają również Leroy Merlin Polska oraz Bricomarche.

Szwedzka sieć multimarketów ma 16 sklepów w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Gdańsku, Krakowie oraz Szczecinie. Jak przekazała Katarzyna Wajkowska z firmy Jula od 28 listopada wszystkie placówki są otwierane również w niedziele niehandlowe. "Oferujemy usługi kurierskie" - dodała.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Zakaz handlu w niedziele. Jula otwiera sklepy

Ustawa, która wprowadziła ograniczenia w niedzielnym handlu, obowiązuje od 1 marca 2018 roku. Przewiduje jednak katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w placówkach pocztowych.

Na wyjątek dotyczący placówek pocztowych powołują się większe sieci handlowe, które decydują się na otwieranie sklepów w niedziele niehandlowe. Przynajmniej na razie, od lutego 2022 roku zacznie bowiem obowiązywać nowelizacja przepisów, mająca uszczelnić zakaz handlu w niedziele.

Leroy Merlin Polska otwiera wszystkie swoje sklepy również w niedziele niehandlowe od 7 listopada br. Wcześniej informowaliśmy, że część swoich sklepów w niedziele niehandlowe otwiera Bricomarche. To sieć supermarketów typu "dom i ogród". Jak poinformował branżowy portal Wiadomoscihandlowe.pl od 24 października br. w niedziele niehandlowe działa również większość sklepów Castorama.

Teraz do tego grona dołączyła również Jula.

PAP

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Martin of Sweden / Shutterstock

Pozostałe wiadomości