Przebudują fragment autostrady A6

[object Object]
Podwyżki na autostradzie A2
wideo 2/5

Na odcinku A6 Szczecin Dąbie - Rzęśnica zostanie wymieniona nawierzchnia, a jezdnie zostaną poszerzone o pas awaryjny. Przebudowa drogi powinna zakończyć się pod koniec 2019 roku.

Wybrano najkorzystniejsze oferty w przetargach na rozbudowę węzła Szczecin Kijewo, łączącego autostradę A6 z droga krajową DK10 i przebudowę autostrady A6 na odcinku Szczecin Dąbie - Rzęśnica.

- W obu postępowaniach przetargowych najkorzystniejsza okazała się oferta firmy Energopol Szczecin S.A. Jeżeli nie będzie odwołań od wyników przetargu, to przed końcem wakacji umowy na realizację tych inwestycji powinny zostać podpisane – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przebudowa A6

Na odcinku Szczecin Dąbie - Rzęśnica zostanie wymieniona nawierzchnia, a jezdnie zostaną poszerzone o pas awaryjny. Zostanie wybudowane również duże przejście górne dla zwierząt, a cała trasa zostanie wygrodzona.

Ponieważ inwestycja będzie realizowana w formule "buduj", wykonawca będzie mógł bezpośrednio po podpisaniu umowy przystąpić do robót budowlanych.

Osoby planujące wyjazd wakacyjny w te okolice nie powinni się jednak martwić. Od 15 czerwca do 31 sierpnia wykonawca nie będzie mógł zwęzić drogi. Mają być dostępne po dwa pasy ruchu w każdą stronę.

Przebudowa drogi powinna zakończyć się pod koniec 2019 roku.

Rozbudowa węzła

Węzeł Szczecin Kijewo to główny węzeł łączący miasto Szczecin z siecią autostrad i dróg ekspresowych. Roboty obejmą wyburzenie i wykonanie od nowa obu wiaduktów węzła, budowę nowych łącznic i jezdni zbiorczo–rozprowadzających w ciągu autostrady A6. Nawierzchnia autostrady zostanie przebudowana na bitumiczną, a jezdnie zostaną poszerzone o pas awaryjny. - W efekcie powstanie nowy, większy węzeł drogowy, który zapewni zarówno znaczącą poprawę płynności, jak i bezpieczeństwa ruchu drogowego – informuje GDDKiA.

Ta część prac ma zakończyć się w trzecim kwartale 2020 roku.

Autor: KN/ms / Źródło: GDDKiA

Pozostałe wiadomości