Padła "szóstka" w totka. Wiemy, gdzie kupiono szczęśliwy kupon

Z kraju

Padła "szóstka" w totkatvn24
wideo 2/5

W czwartkowym losowaniu Lotto padł nowy rekord. Zwycięzca, który skreślił "szóstkę" wygrał aż 36 726 210, 20 złotych. Wiadomo już, gdzie złożono szczęśliwy kupon.

W losowaniu padły następujące liczby: 9, 10, 25, 35, 44, 45

Totalizator Sportowy twierdzi, że losowanie "przeszło do historii gier liczbowych w Polsce". Jest to najwyższa wygrana od 22 sierpnia 2015 roku, kiedy to w Ziębicach (woj. dolnośląskie) szczęśliwy los przyniósł zwycięzcy 35 234 116, 20 złotych.

Organizator loterii podał, że szczęście uśmiechnęło się do gracza w Skrzyszowie w województwie małopolskim.

"Nikt nie wie czy wymienione wyżej liczby znajdują się na kuponie kogoś, kto przejeżdżał przez Skrzyszów, czy do Gracza, który mieszka tu lub w okolicy. Warto jednak, żeby każda osoba, która zagrała w punkcie LOTTO przy ul. Skrzyszów 27c (Delikatesy Centrum) sprawdziła swój kupon. Dodajmy, że rekordzista kupił kilka zakładów na chybił trafił. Jeden z nich przyniósł mu fortunę" - napisał Totalizator Sportowy w komunikacie.

Wysokości wygranych w historii Lotto Lotto

Rozbita w czwartek kumulacja narastała od 19 lutego.

Jak podaje Totalizator Sportowy Spółka z.o.o. w czwartkowym losowaniu twierdzono: - 1 wygraną pierwszego stopnia, płatne po 36726210, 20 złotych - 177 wygranych drugiego stopnia, płatne po 7724, 80 złotych - 11461 wygranych trzeciego stopnia, płatne po 248, 90 złotych - 222974 wygranych czwartego stopnia, płatne po 24 złotych

Organizator loterii chwali się, że w czwartkowym losowaniu odnotowano także jedną wygraną pierwszego stopnia w Lotto Plus - w wysokości 1 miliona złotych.

"Warto dodać, że w czwartek padła też „szóstka” w Lotto Plus. Szczęśliwa kolektura znajduje się w miejscowości Krzeczyn Wielki pod numerem 31 (woj. dolnośląskie).W tym przypadku by trafić na listę Lottomilionerów wystarczył jeden zakład na chybił trafił" - podał organizator.

Suma pomniejszona o podatek

Zwycięzca musi pamiętać, że od wygranej sumy należy zapłacić jeszcze podatek. W przypadku kwot powyżej 2 280 zł pobierany jest podatek w wysokości 10 proc. wygranej kwoty.

Zwycięzca sobotniej kumulacji po odliczeniu kwoty należnej fiskusowi otrzyma zatem około 32 milionów złotych.

Wypłata wygranej w Lotto nie jest dzielona na raty. Gracz odbiera ją w całości. Od niego zależy, czy chce wziąć pieniądze w gotówce, czy woli, by przelano mu ją na konto lub kilka kont bankowych.

Zobacz. Jakie są szanse na wygraną w Lotto?

Jakie są szanse na wygraną w Lotto?TVN24 BiS

Autor: ag/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24