Zmiany w zarządzie Rafako. Jest nowy prezes

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Donald Tusk: Rafako trzeba ratować (wypowiedź z 20 stycznia 2023)
Donald Tusk: Rafako trzeba ratować (wypowiedź z 20 stycznia 2023)TVN24
wideo 2/2
TVN24Donald Tusk: Rafako trzeba ratować (wypowiedź z 20 stycznia 2023)

Maciej Stańczuk został nowym prezesem zarządu Rafako. Decyzję w tej sprawie podjęła w środę rada nadzorcza spółki. Stańczuk w fotelu prezesa zastąpi Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego, który został odwołany z tej funkcji.

Zarząd Rafako poinformował, że rada nadzorcza spółki powierzyła funkcję prezesa zarządu dotychczasowemu wiceprezesowi Maciejowi Stańczukowi. Ponadto rada nadzorcza delegowała członka rady Przemysława Schmidta do czasowego wykonywania czynności członka zarządu na okres trzech miesięcy.

Rada nadzorcza określiła również liczbę członków zarządu na dwie osoby.

Kilka dni temu z funkcji prezesa Rafako odwołany został Radosław Domagalski-Łabędzki. Jak podawano, przyczyną odwołania przez radę nadzorczą była "utrata zaufania".

Kim jest Maciej Stańczuk?

Jak czytamy na stronie Rafako, Maciej Stańczuk to "doświadczony menadżer pełniący funkcje zarządcze i doradcze na rynku krajowym i zagranicznym". Wskazano, że Stańczuk jest współtwórcą strategii bankowych w energetyce konwencjonalnej i odnawialnej, a także ekspertem w dziedzinie pozyskiwania finansowania inwestycji w sektorze energetycznym. 

Karierę rozpoczął w latach 90. w Polskim Banku Rozwoju w Warszawie, gdzie pełnił funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za ryzyko. "W latach 1993-2010 związany z WestLB Bank Polska, gdzie zajmował stanowisko członka, a następnie prezesa zarządu. Kolejny etap kariery zawodowej przypadał na lata 2010-2013, kiedy to był prezesem zarządu Polskiego Banku Przedsiębiorczości" - dodano. Maciej Stańczuk następnie w latach 2014-2015 pełnił funkcję prezesa zarządu Polimex-Mostostal. 

Stańczuk w ciągu swojej kariery zawodowej pełnił również funkcję członka wielu rad nadzorczych, był także wiceprezydentem i głównym ekonomistą Pracodawców RP.

O Rafako

Rafako było wykonawcą wartego ponad 6 mld zł nowego bloku energetycznego Taurona o mocy 910 megawatów w Jaworznie. Spółki przez wiele miesięcy spierały się w związku z problemami w działaniu bloku.

Elektrownia Jaworznotauron.pl

Rafako to polska spółka, dostarczająca specjalistyczne rozwiązania dla sektora energetycznego, ciepłownictwa oraz branży ropy i gazu w Polsce i za granicą.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: tauron.pl

Pozostałe wiadomości