Warski o sytuacji przedsiębiorców: przyspiesza fala upadłości firm

Autor:
mp/ams
Źródło:
TVN24
Wojciech Warski o sytuacji firm
Wojciech Warski o sytuacji firmTVN24
wideo 2/7
TVN24Wojciech Warski o sytuacji firm

Zestawienie tej mizerii przedsiębiorców, tej drożyzny, złej sytuacji ludności, wynikającej z szalejącej drożyzny z tymi bizantyjskimi zarobkami agencji, przybudówek propagandowych, zarobkami w spółkach Skarbu Państwa, które są przechowalnią ludzi niekompetentnych i nieudaczników, za to swoich, bo partyjnych - to bije po oczach i budzi największy sprzeciw - powiedział w programie "Wstajesz i Weekend" na antenie TVN24 przedsiębiorca, ekspert Team Europe Wojciech Warski.

- Sytuacja przedsiębiorców, tak jak zresztą całego społeczeństwa, bardzo szybko się pogarsza. Szczególnie jest to odczuwalne dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. To blisko dwa miliony osób prowadzących działalność gospodarczą - mówił.

Coraz więcej firm zagrożonych upadłością

Pytany o to, ile firm jest zagrożonych upadłością, odpowiedział, że "nie można podać konkretnej liczby". - Już przyspiesza jednak ta fala upadłości firm. To widać w konkretnych danych, w tej chwili upada powyżej tysiąca firm na miesiąc - podkreślał.

- Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że mamy prognozę na przyszły rok wzrostu inflacji, a mówi o tym przede wszystkim inflacja producencka, która mocno wyprzedza inflację konsumencką, o której na co dzień mówimy, czyli inflację raportowaną przez GUS. Inflacja producencka mówi już o 24-procentowym wzroście, co oznacza, że z pewnym opóźnieniem, ale ten wzrost zostanie przełożony na produkty gotowe oraz na usługi - powiedział.

"Bezprecedensowy wzrost agencji, przybudówek Skarbu Państwa"

- Kiedy ludzie nie mają na opał, są przerażeni opłatami za paliwa, które będą musieli płacić zimą, jesteśmy bombardowani informacjami o bezprecedensowym wzroście agencji, przybudówek Skarbu Państwa, które obrastają w prezesów, rady nadzorcze, normalną infrastrukturę biznesową. Tyle tylko to, że dzieje się to na koszt podatników, tam nie mówimy o zarobkach rzędu średniej krajowej, tam te zarobki, które tak bulwersują ludzi, idą w dziesiątki tysięcy - powiedział Warski.

- Zestawienie tej mizerii przedsiębiorców, tej drożyzny, złej sytuacji ludności, wynikającej z szalejącej drożyzny z tymi bizantyjskim zarobkami, agencji, przybudówek propagandowych, zarobkami w spółkach Skarbu Państwa, które są przechowalną ludzi niekompetentnych i nieudaczników, za to swoich, bo partyjnych - to bije po oczach i budzi największy sprzeciw - mówił.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ams

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości