Trzy nowe letnie połączenia lotnicze z Polski

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Sebastian Mikosz: sytuacja w branży lotniczej jest bardzo trudnaTVN24
wideo 2/6
TVN24Sebastian Mikosz: sytuacja w branży lotniczej jest bardzo trudna

Polacy będą mogli w te wakacje polecieć linią Wizz Air z Lublina i Poznania do Splitu oraz z Warszawy do Palmy na Majorce - poinformował w środę przewoźnik. Wcześniej o otwarciu nowych letnich tras powiadomili konkurenci węgierskiego przewoźnika.

"Połączenia z Lublina i Poznania do Splitu oraz z Warszawy do Palmy na Majorce zostaną uruchomione latem 2021 roku" - podał w komunikacie Wizz Air.

Nowe połączenia z Polski

Przewoźnik przekazał, że nowe trasy z Polski zostaną otwarte w czerwcu tego roku. Na każdej z nich loty będą odbywać się po dwa razy w tygodniu: Lublin-Split w czwartki i niedziele; Poznań-Split w poniedziałki, piątki; a na kierunku Warszawa-Palma w środy i niedziele.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

"Nowe trasy to wsparcie rozwoju branży lotniczej i hotelarskiej w regionach, a także oferta dla pasażerów z Polski" - przekazał przewoźnik.

Nowe procedury

Wizz Air podkreślił, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróży wdrożył dodatkowe procedury w zakresie higieny ułatwiające utrzymywanie dystansu fizycznego podczas wchodzenia na pokład oraz zwiększenia czystości w samolocie.

"Pasażerowie powinni odprawiać się drogą elektroniczną oraz dokonywać płatności online za usługi (m.in. wykupując dodatkowy bagaż), aby zminimalizować zbędny kontakt fizyczny na lotnisku. W celu prób powstrzymania rozprzestrzeniania się możliwych infekcji, pasażerowie są proszeni o przestrzeganie nowych zasad dotyczących dystansu fizycznego zarówno podczas wchodzenia, jak i schodzenia z pokładu" - zaznaczył przewoźnik.

Jak dodała firma, mimo że filtry HEPA znajdujące się we wszystkich samolotach Wizz Air odfiltrowują z powietrza w kabinie 99,97 proc. wirusów i bakterii, załoga oraz pasażerowie są zobowiązani nosić maski podczas całego lotu.

Wizz Air ma pięć baz w Polsce: Warszawa, Katowice, Kraków, Gdańsk i Wrocław. Przewoźnik dysponuje w sumie 136 samolotami typu Airbus A320 i A321. Linia jest notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych pod nazwą WIZZ.

Nowe trasy też u innych przewoźników

Kilka dni temu uruchomienie nowych letnich tras zapowiedziała też sieć Ryanair. Linia lotnicza wyjaśniła, że nowe połączenia będą realizowane od lipca. Chętni będą mogli polecieć z Modlina na Rodos (dwa razy w tygodniu), z Krakowa na Korfu (dwa razy w tygodniu), Katowic do Trapani (Sycylia) - również dwa razy w tygodniu oraz z Wrocławia na Korfu (także dwa razy w tygodniu).

Od 3 listopada br. biuro Itaka uruchomi z lotniska Katowice kolejne dalekodystansowe bezpośrednie połączenie czarterowe: na Malediwy. Obecnie z tego portu lotniczego można też polecieć z biurami podróży m.in. do Meksyku i na Dominikanę. Połączenie będzie realizowane należącym do PLL LOT Boeingiem 787-9 Dreamliner.

Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, opublikowanych pod koniec stycznia, w pierwszym półroczu ubiegłego roku najwięcej pasażerów w polskich portach lotniczych w krajowym i międzynarodowym ruchu regularnym obsłużył Ryanair. Było to ponad 2,2 mln osób. Na drugim miejscu były Polskie Linie Lotnicze LOT - ponad 2 mln pasażerów. Wizz Air obsłużył ok. 1,7 mln pasażerów, co dało mu trzecią pozycję na liście.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock