Więcej czasu na rozliczenie CIT. Opublikowano rozporządzenie

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP
Sasin zapowiada podatek, spadek cen akcji spółek
Sasin zapowiada podatek, spadek cen akcji spółekTVN24
wideo 2/10
TVN24Sasin zapowiada podatek, spadek cen akcji spółek

Wydłużono czas na rozliczenie podatku dochodowego od osób prawnych do 30 czerwca 2023 roku, co wynika z opublikowanego w Dzienniku Ustaw rozporządzenia Ministra Finansów - podało MF w komunikacie.

"W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie przedłużenia terminów wykonania niektórych obowiązków w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych" - podał resort.

TREŚĆ ROZPORZĄDZENIA >>>

CIT za 2022 rok do 30 czerwca 2023 roku

Zgodnie z tym aktem prawnym przedłużeniu do 30 czerwca 2023 r. podlega ustawowy termin na złożenie zeznania o wysokości osiągniętego dochodu lub poniesionej straty w roku podatkowym, który zakończył się między 1 grudnia 2022 a 28 lutego 2023 r. (CIT-8, CIT-8AB) oraz na wpłatę podatku należnego wykazanego w zeznaniu albo różnicy między podatkiem należnym od dochodu a sumą zapłaconych zaliczek za okres od początku roku.

"Terminy sprawozdawcze wynikające z ustawy o rachunkowości nie zostały przedłużone. W poprzednich latach odbywało się to na podstawie delegacji zawartej w ustawie covidowej i było związane z nasiloną pandemią" - przypomniało MF w komunikacie.

Tym samym terminy sprawozdawcze za 2022 r. upływają 31 marca 2023 r. w przypadku sporządzenia sprawozdania finansowego, 30 czerwca 2023 r. w sprawie zatwierdzenie sprawozdania finansowego oraz 15 lipca 2023 r. w przypadku złożenia sprawozdania finansowego we właściwym rejestrze sądowym.

"Termin na zatwierdzenie sprawozdania finansowego będzie zbieżny z terminem na złożenie zeznania CIT-8. Informacje o podatku zawarte w CIT-8 będą zgodne z danymi w zatwierdzonym sprawozdaniu finansowym" - podał resort.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości