Zagórowski odchodzi z JSW. "To zła wiadomość dla spółki"

Aktualizacja:
Prezes JSW gotowy do rezygnacji
Prezes JSW gotowy do rezygnacji
TVN24 BiS
TVN24 BiSPrezes JSW gotowy do rezygnacji

Prezes JSW Jarosław Zagórowski na dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział, że poda się do dymisji, jeśli strona społeczna spełni postawione przez niego warunki. - To jest zła informacja dla spółki. Z perspektywy inwestorów oceniamy działania prezesa bardzo pozytywnie. Jest to osoba, która przez wiele lat nie dawała sobie w kaszę dmuchać - ocenia Jan Żuralski, prezes Private Wealth Consulting.

Warunki, jakie powinny zostać spełnione wg Zagórowskiego, to doprecyzowanie zasad szóstego dnia pracy, powrót załóg górniczych do pracy w poniedziałek oraz przekształcenie zapisów.

Jaka jest dziś sytuacja JSW?

Kurs Jastrzębskiej Spółki Węglowej w pewnym momencie dnia wzrósł o nawet 11 proc., teraz wzrost jest nieco mniejszy.

O godz. 16:30 wzrost wynosił 9,86 proc.

13.02 | Notowania akcji JSW
Notowania akcji JSW13.02 | Notowania akcji JSWstooq.pl

Optymizm

Inwestorzy są zadowoleni z tego, że doszło do podpisania porozumienia. Choć jak przyznaje Agata Zamęcka z TVN24 Biznes i Świat, "inwestorom w mniejszym stopniu zależało na tym, żeby odszedł prezes, bardziej zależy im na powrocie spółki do normalnego funkcjonowania". Wszystko wskazuje na to, że tak będzie. Jest bowiem szansa, że górnicy już w poniedziałek wznowią pracę po siedemnastu dniach strajku.

Sytuacja na GPW po godzinie 15.
Sytuacja na GPW po godzinie 15.TVN24 Biznes i Świat

Dobre działania prezesa

W programie "Bilans" Jan Żuralski, prezes Private Wealth Consulting ocenił: - W krótkim terminie czeka nas odreagowanie na akcjach tej spółki, związane z dużym napięciem. Jeżeli dzisiejsza zapowiedź prezesa mówiąca o tym, że złoży rezygnację i zostanie ona przyjęta, to dla spółki w średnim okresie jest to zła informacja. Z perspektywy inwestorów oceniamy działania prezesa bardzo pozytywnie. Jest to osoba, która przez wiele lat nie dawała sobie w kaszę dmuchać.

Koniec strajku w JSW?
Koniec strajku w JSW?TVN24 Biznes i Świat

Autor: mb\kwoj / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: TVN24BiŚ

Raporty:
Pozostałe wiadomości