Strajk w JSW

14 lutego 2015

JSW ma nowego szefa. Szlęk za Zagórowskiego

Nowy prezesem Jastrzębskiej Spółki Węglowej został Edward Szlęk - poinformowała w poniedziałek spółka. Dziś Rada Nadzorcza JSW podjęła decyzję o jego nominacji, jak czytamy - “jednogłośnie”. Szlęka na stanowisko zostanie powołany formalnie 27 kwietnia.

Strajk w JSW był nielegalny? Prokuratura wszczęła śledztwo

Gliwicka prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie niedawnego strajku w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW). Zbada, czy organizatorzy protestu nie złamali przepisów Ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Zarząd JSW powtarzał, że strajk był nielegalny.

Zagórowski ofiarą konfliktu ze związkowcami. "Był dobrym prezesem"

- Odejście prezesa Zagórowskiego to była sprawa konfliktu między prezesem, a związkami. Biznesowo prezes Zagórowski był bardzo dobrym prezesem. To co chciał zrobić w obecnej sytuacji, to był bardzo dobry ruch - komentował w programie "Bilans" prezes LW Bogdanka Zbigniew Stopa.

Górnicy JSW wracają do pracy. Dymisja prezesa jutro?

Górnicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) wracają do pracy. Oznacza to, że w życie wchodzi jeden z trzech głównych postulatów zawartego porozumienia, które są warunkiem złożenia dymisji przez prezesa JSW. Dziś Jarosław Zagórowski poprosił o rozpatrzenie swojego odwołania na jutrzejszym posiedzeniu Rady Nadzorczej spółki.

Koniec strajku w JSW. Dziesięć faktów, które musisz znać

W piątek zakończył się strajk w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Parafowano porozumienie między zarządem spółki, a związkami zawodowymi. Teraz musi zaakceptować ją tylko rada nadzorcza. Jeśli tak się stanie, to górnicy wrócą do pracy, a prezes Jarosław Zagórowski złoży dymisję.

Związkowcy JSW zapłacą za strajk? Piechociński: to są konsekwencje prawa

- Nie mam możliwości transferu 0,5 mld zł czy 1 mld zł do JSW, choćby ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń, jak to jest w przypadku programu naprawczego Kompanii Węglowej - powiedział dziennikarzom w piątek wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. - Jeszcze tego związkowcy nie rozumieją, czy udają, że nie rozumieją.

Zagórowski odchodzi z JSW. "To zła wiadomość dla spółki"

Prezes JSW Jarosław Zagórowski na dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział, że poda się do dymisji, jeśli strona społeczna spełni postawione przez niego warunki. - To jest zła informacja dla spółki. Z perspektywy inwestorów oceniamy działania prezesa bardzo pozytywnie. Jest to osoba, która przez wiele lat nie dawała sobie w kaszę dmuchać - ocenia Jan Żuralski, prezes Private Wealth Consulting.

Prezes JSW odejdzie, jeżeli górnicy w poniedziałek wrócą do pracy. Koniec kryzysu w spółce?

Prezes JSW Jarosław Zagórowski poda się do dymisji, jeśli strona społeczna spełni postawione przez niego warunki. Chodzi o doprecyzowanie zasad szóstego dnia pracy, powrót załóg górniczych do pracy w poniedziałek oraz przekształcenie zapisów, wynegocjowanego protokołu, w porozumienie. Przed południem, po kilkunastu godzinach negocjacji, został parafowany protokół uzgodnień w sprawie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. "Fakty" TVN dotarły do treści porozumienia.

Jarosław Zagórowski - wróg związkowców, ale nie górników. Prezes JSW nie zamierza ustępować

Jarosław Zagórowski, który dorobił się miana wroga górników sam przyznaje, że jest wrogiem, ale... związkowców. Relacje z nimi od początku miał złe i właściwie chyba cudem można nazwać to, że przez osiem lat utrzymał się, mimo zmiany rządów, na stanowisku prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Przeżył wiele strajków, ale teraz sytuacja jest inna, bo spór toczy się o niego. Prezes, za którego rządów JSW sięgała po rekordowe zyski, nie zamierza jednak ustępować, choć w rozmowie z reporterem programu "Czarno na Białym" w TVN24 przyznaje się do pewnego błędu.

Hutniczy gigant szuka węgla za oceanem. Kontrakty z JSW pod znakiem zapytania

ArcelorMittal rozważa sprowadzanie większej ilości węgla koksującego z USA - poinformowała spółka w czwartek. Hutniczy gigant dokonuje przeglądu swoich zamówień, bo od 16 dni trwa strajk w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, która zaopatrywała w surowiec tego największego na świecie producenta stali. ArcelorMittal Poland nie wyklucza, że zmniejszy zamówienia z JSW.