PKP szykuje wielkie inwestycje. Projekty warte 13 mld euro

Z kraju

sxc.huPKP chcą budować funkcjonalne dworce, a w pobliżu będą powstawały mieszkania, obiekty handlowo-rozrywkowe, miejsca na imprezy targowe czy plenerowe, ścieżki rowerowe i szlaki do biegania

Kolejarze szykują trzyletnią strategię. Chcą zrealizować projekty deweloperskie warte 13 mld euro – donosi "Puls Biznesu".

Zarząd PKP dostał zielone światło na zarządzanie grupą przez najbliższe trzy lata. - Musimy przygotować nową strategię. Realizacja obecnej kończy się w tym roku. Plan dla grupy przedstawimy za 1,5 miesiąca - informuje Jarosław Bator, wiceprezes PKP.

Pieniądze na spłatę

Zarys planu już jest. PKP chcą budować funkcjonalne dworce, a w pobliżu będą powstawały mieszkania, obiekty handlowo-rozrywkowe, miejsca na imprezy targowe czy plenerowe, ścieżki rowerowe i szlaki do biegania. Pieniądze z deweloperskich inwestycji spółka będzie mogła przeznaczyć na spłatę zobowiązań (1,8 mld zł z odsetkami do 2022 r.) i utrzymanie dworców. - Staramy się pozyskiwać najemców, by zagospodarować powierzchnie komercyjne na dworcach. Mamy coraz więcej partnerów, ale pewnie nie będziemy w stanie pokryć kosztów eksploatacji dworców tylko z wynajmu powierzchni - wyjaśnia wiceprezes PKP.

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu