PKP i Poczta Polska zrealizują wspólny projekt deweloperski. W Gdyni i Warszawie

Z kraju

Adrian Grycuk/commons.wikimedia.orgPodpisany list intencyjny dotyczy terenów przy dworcu Warszawa Główna, przy ul. Chmielnej oraz terenu Gdynia Międzytorze

PKP i Poczta Polska zrealizują wspólnie projekty deweloperskie w Warszawie i Gdyni - poinformowano w poniedziałek. Spółki podpisały list intencyjny w sprawie współpracy przy zagospodarowaniu nieruchomości w ramach projektów deweloperskich.

- Współpraca ma na celu realizację projektów deweloperskich obejmujących tereny PKP S.A. i Poczty Polskiej S.A. Spółki dążą do zwiększenia potencjału nieruchomości oraz ich bardziej efektywnego zagospodarowania - podkreślono w komunikacie PKP. Podpisany list intencyjny dotyczy terenów przy dworcu Warszawa Główna, przy ul. Chmielnej oraz terenu Gdynia Międzytorze. Jak poinformowano, planowany termin rozpoczęcia prac przy tych trzech inwestycjach to lata 2017-2018. Zaznaczono, że strony dodatkowo przeanalizują posiadane nieruchomości pod kątem realizacji podobnych projektów w przyszłości. Podczas wyboru - jak wskazano - będą brane pod uwagę przede wszystkim potrzeby społeczności lokalnej i potencjał biznesowy lokalizacji. - Tereny objęte wspólnym planem zagospodarowania należą do obydwu spółek, dlatego współpraca w tym zakresie pozwoli na realizację jeszcze większych i ciekawszych inwestycji. Nawiązując współpracę z Pocztą Polską, wykorzystujemy nasze dotychczasowe doświadczenie w prowadzeniu projektów deweloperskich z różnymi inwestorami – podkreślił cytowany w komunikacie członek zarządu PKP S.A. Jarosław Bator. Jak dodał, nawiązując współpracę z Pocztą Polską, PKP wykorzystują dotychczasowe doświadczenie w prowadzeniu projektów deweloperskich z różnymi inwestorami. Obecnie realizowanych i planowanych jest 16 takich projektów. Ich łączna wartość to około 4,66 mld euro. Realizacja projektów deweloperskich to nie pierwsze wspólne działanie kolei i poczty. Od lutego br. w wybranych 37 placówkach z 3 województw można kupić bilety na połączenia realizowane przez PKP Intercity. Sprzedaż biletów przewoźnika w oddziałach poczty jest projektem pilotażowym przewidzianym na 3 miesiące.

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adrian Grycuk/commons.wikimedia.org