TVN24 Biznes | Z kraju

Ostrzeżenie przed oszustami. "Nakłaniają do instalacji oprogramowania"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp
Źródło:
TVN24 Biznes
Policja o próbach oszustw "na punkt szczepień"KWP Poznań
wideo 2/4
KWP Poznań Policja o próbach oszustw "na punkt szczepień"

Komisja Nadzoru Finansowego wspólnie z Biurem Informacji Kredytowej ostrzegają przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników BIK. Przestępcy dzwonią i nakłaniają do instalacji oprogramowania do pomocy zdalnej lub wyjawienia poufnych danych. To kolejne ostrzeżenie przed oszustami, jakie pojawia się w ostatnim czasie.

"Uwaga! Wspólnie z @grupabik ostrzegamy przed nasilającymi się atakami telefonicznymi w których oszuści podszywają się pod pracowników Biura Informacji Kredytowej. W trakcie rozmowy nakłaniają do instalacji oprogramowania do pomocy zdalnej lub wyjawienia poufnych danych" - czytamy w komunikacie zamieszczonym w mediach społecznościowych CSIRT KNF.

Kolejne ostrzeżenie

To kolejne ostrzeżenie przed oszustami, jakie pojawia się w ostanim czasie.

W tym tygodniu informowaliśmy, że oszuści powołują się na Ministerstwo Finansów w trakcie rozmów telefonicznych, które dotyczą rzekomych "nieautoryzowanych transakcji bankowych". Przestępcy mogą nakłaniać do oddzwonienia na numer o podwyższonej płatności.

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego (CSIRT) Ministerstwa Obrony Narodowej ostrzegał w poprzednim miesiącu przed oszustami podszywającymi się pod przedstawicieli Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Jak wskazano, przestępcy w wiadomościach e-mail rozsyłają informacje o rzekomym powołaniu do cyberwojska.

Autor:mp

Źródło: TVN24 Biznes