Z Katowic do Dubaju i na Zanzibar. Sprawdź nowe loty

Z kraju

Wikipedia (CC BY SA 3.0) | Zygmunt PutLotnisko Katowice jest największym regionalnym polskim portem lotniczym

Nowe połączenia pojawiły się w zimowym rozkładzie lotów z lotniska Katowice. We wtorek odleciał stamtąd pierwszy regularny samolot do Dubaju, w poniedziałek na Teneryfę, a w czwartek na Lanzarote. Nowościami w rejsach czarterowych są Oman i Zanzibar.

Pierwszy Airbus A320 linii Wizz Air odleciał jednak z Katowic na lotnisko Al-Maktum w Dubaju we wtorek. To najdłuższa regularna trasa z Pyrzowic. Jednocześnie najdłuższa trasa w całej siatce połączeń węgierskiego przewoźnika. Lot z Pyrzowic do Dubaju trwa ok. 5,5 godziny. Całoroczne połączenie oferowane jest trzy razy w tygodniu.

Nowe kierunki

Dzień wcześniej Wizz Air uruchomił też regularne rejsy na największą z Wysp Kanaryjskich. Trasa na Teneryfę obsługiwana jest dwa razy w tygodniu - w poniedziałek i piątek. Ponadto, od czwartku co tydzień ten sam przewoźnik będzie regularnie latał na inną wyspę tego archipelagu - Lanzarote. Loty na Wyspy Kanaryjskie Wizz Air ma wykonywać przez cały rok. Nowościami w siatce połączeń czarterowych w zimowym rozkładzie lotów z Katowic są Oman i Zanzibar. Do Omanu z pyrzowickiego lotniska można latać z biurem podróży Itaka od 2 listopada br., raz w tygodniu. Natomiast 7 grudnia to samo biuro ma zainaugurować połączenie na Zanzibar. Obok nowych kierunków, w zimowej siatce połączeń czarterowych Katowice Airport dostępne są także: Fuerteventura, Lanzarote, Gran Canaria, Teneryfa, Agadir, Madera, Hurghada, Sharm El Sheik, Marsa Alam, Dominikana i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Największy regionalny port

Lotnisko Katowice jest największym regionalnym polskim portem lotniczym w zakresie obsługi ruchu czarterowego i cargo. Obecnie można stamtąd polecieć na 100 trasach regularnych i czarterowych. Niezależnie od uruchamiania nowych kierunków w zimowym rozkładzie lotów (od 30 października), przewoźnicy stopniowo informują już o kolejnych połączeniach, które będą oferowane z Katowic w sezonie wiosna/lato 2017. W niedzielę 26 marca 2017 r. Wizz Air ma uruchomić trasę do Lizbony, 27 marca na Maltę i do Reykjaviku, a dzień później do Katanii. W 2015 roku w ruchu całkowitym na pyrzowickim lotnisku obsłużono 3,07 mln pasażerów. Z kolei w okresie od stycznia do końca października 2016 r. odprawiono już blisko 2,85 mln osób, tj. o ponad 123 tys. więcej (wzrost o 4,5 proc.) w porównaniu z tym samym okresem ub. roku. Władze Katowice Airport sygnalizują już, że cały 2016 r. będzie tam rekordowy we wszystkich segmentach ruchu - całkowitym, regularnym, czarterowym i cargo.

Za co możemy zostać wyproszeni z samolotu? Zobacz materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS (15.10.2016):

Tego lepiej nie robić. Za co możemy zostać wyproszeni z samolotu?TVN24 BiS

Autor: mb//ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (CC BY SA 3.0) | Zygmunt Put