Z kraju

Najdłuższy most w Małopolsce na ukończeniu. Będzie częścią trasy ekspresowej

Z kraju

GDDKiANajdłuższy most w Małopolsce na S7 połączył brzegi Wisły w Krakowie

Budowa mostu przez Wisłę w ciągu drogi ekspresowej S7 węzeł Rybitwy – węzeł Igołomska jest już zaawansowana w ponad 80 procentach. Ukończenie prac przewidywane jest pod koniec lipca 2017 roku.

Budowa jest zaawansowana w 83 procentach - podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Przeprawa składa się z dwóch równoległych obiektów o długości 706 m i 695,5 m.

Najdłuższy most w Małopolsce

Konstrukcje o ustroju nośnym sprężonym, z podwieszeniem w formie want i zespoloną środkową częścią przęsła podwieszonego mają pylony dwusłupowe w kształcie litery „A” i wysokość 66 metrów od powierzchni.

Jak podaje GDDKiA, pod nowym mostem przepływać mogą jednostki pływające nie wyższe niż 12,8 m. Ukończono podwieszanie ustrojów nośnych obu nitek. Trwają prace nad umocnieniem brzegów Wisły. Umocnienia prawego brzegu rzeki wykonano w 90 proc. i rozpoczęto prace przy umacnianiu lewego brzegu.

Wszystkie roboty ziemne, włącznie z nasypem drogi ekspresowej S7, nazywanej także Trasą Nowohucką, wykonano w 95 procentach. Ukończenie budowy przewidywane jest pod koniec lipca 2017 r. W Tajlandii powstanie wyjątkowy most:

W Tajlandii powstanie wyjątkowy most
W Tajlandii powstanie wyjątkowy mostZaha Hadid Architects

Autor: MS / Źródło: GDDiK

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA

Pozostałe wiadomości