"Nepotyzm jest po prostu trendy". O tym, jak dyrektor Mastalerek partyjne układy krytykował

Z kraju

Marcin Mastalerek dyrektorem w PKN Orlen

Marcin Mastalerek został powołany dzisiaj na stanowisko dyrektora ds. komunikacji korporacyjnej w PKN Orlen. Jeszcze do niedawna piastował funkcję rzecznika prasowego PiS. Jako głos opozycji wiele razy krytykował przejawy nepotyzmu, protekcji oraz obsadzanie stanowisk w spółkach Skarbu Państwa po linii partyjnej. Przypominamy najciekawsze wypowiedzi dyrektora Mastalerka.

Ówczesny poseł PiS w 2013 roku domagał się od Donalda Tuska wywiązania się z jego obietnic dotyczących walki z nepotyzmem. Tusk zapowiadał szereg działań legislacyjnych i organizacyjnych, które miały ukrócić faworyzowanie krewnych i przyjaciół przy obsadzaniu wysokich stanowisk.

- Projekt Donalda Tuska dotyczący ukrócenia nepotyzmu to projekt widmo - komentował Marcin Mastalerek.

W rok od zapowiedzi przez Donalda Tuska podjęcia działań przeciwko protekcji w rządzie, Mastalerek zamieścił takiego twitta:

Marcin Mastalerek wielokrotnie zabierał głos komentując m.in. obsadzanie stanowisk państwowych przez poprzedni rząd. W serwisie społecznościowym Twitter jako polityk opozycji wyrażał dezaprobatę dla nepotyzmu realizowanego przez swoich politycznych oponentów. Poniżej przedstawiamy najciekawsze posty:

Od dzisiaj "pan dyrektor"

Były poseł PiS Marcin Mastalerek został dyrektorem wykonawczym ds. komunikacji korporacyjnej PKN Orlen, który odpowiada tam za nadzór nad działaniami Public Relations w Polsce i na rynkach zagranicznych - podało w poniedziałek biuro prasowe spółki. "Marcin Mastalerek obejmuje funkcję dyrektora wykonawczego ds. komunikacji korporacyjnej PKN Orlen" - poinformował PKN Orlen. Spółka wyjaśniła, że Mastalerek zastąpi na tym stanowisku Tomasza Filla, który w płockim koncernie pracował od 2010 r., a wcześniej związany był z Orange Polska. PKN Orlen przypomniał, że Mastalerek jest absolwentem stosunków międzynarodowych na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. W latach 2011-15 był posłem PiS, w latach 2014-2015 rzecznikiem prasowym tej partii, a w 2015 r. współtworzył dwie zwycięskie kampanie wyborcze PiS: prezydencką i parlamentarną.

Kontynuacja zmian

W połowie grudnia 2015 r. rada nadzorcza PKN Orlen odwołała z zarządu ówczesnego prezesa Jacka Krawca i jednocześnie powołała na to stanowisko Wojciecha Jasińskiego, wieloletniego posła PiS, b. ministra Skarbu Państwa (2006-07). Po tej zmianie w zarządzie pozostali: Sławomir Jędrzejczyk - wiceprezes płockiego koncernu ds. finansowych oraz członkowie - odpowiedzialny za rozwój i energetykę Piotr Chełmiński, Krystian Pater - odpowiadający za produkcję oraz Marek Podstawa - nadzorujący sprzedaż.

Autor: ag//km / Źródło: tvn24bis.pl, PAP