TVN24 Biznes | Z kraju

Minister klimatu po teście na koronawirusa. "Niestety dodatni wynik. Czuję się dobrze"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
20 sierpnia: 767 nowych zakażeń koronawirusem
20 sierpnia: 767 nowych zakażeń koronawirusemTVN24
wideo 2/7
TVN2420 sierpnia: 767 nowych zakażeń koronawirusem

Przeprowadzony u mnie drugi test na koronawirusa przyniósł dodatni wynik - poinformował na Twitterze minister klimatu Michał Kurtyka. Jak stwierdził, "czuje się dobrze".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

"Przeprowadzony u mnie drugi test na koronawirusa przyniósł niestety dodatni wynik. Czuję się dobrze. Wraz z rodziną przebywam w domowej izolacji" - napisał na Twitterze minister klimatu.

"Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom służb sanitarnych i służby zdrowia za ofiarną pracę" - dodał Michał Kurtyka.

Kolejny minister

Michał Kurtyka nie jest pierwszym ministrem, u którego wykryto zakażenie koronawirusem. W marcu na COVID-19 zachorował minister środowiska Michał Woś.

W TVN24 relacjonował, że miał "gigantyczne duszności" i został przewieziony do szpitala. - Spędziłem noc pod tlenem i organizm nabrał sił, by podjąć skuteczniejszą walkę z wirusem - mówił wtedy Woś.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 767 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej zachorowało mieszkańców województwa śląskiego (176), małopolskiego (151) i mazowieckiego (96).

Od początku epidemii do 20 sierpnia w Polsce potwierdzono 59 378 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wywoływana przez niego choroba COVID-19 była przyczyną śmierci 1925 pacjentów.

Autor:mp/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości