Partie chipsów wycofane ze sprzedaży. Powodem brak informacji o alergenie

Autor:
kris/ams
Źródło:
PAP
Wycofanie partii chipsów - ostrzeżenie GIS
Wycofanie partii chipsów - ostrzeżenie GISGIS
wideo 2/2
GISWycofanie partii chipsów - ostrzeżenie GIS

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) opublikował ostrzeżenie dotyczące partii chipsów ziemniaczanych o smaku grillowanych warzyw. Powodem wycofania jest błędne oznakowanie i brak informacji o obecności alergenu - mleka.

Główny Inspektorat Sanitarny podał, że chodzi o partie produktu Lay’s Oven Baked Grilled vegetables flavoured 50 proc. less fat – pieczone formowane chipsy ziemniaczane o smaku grillowanych warzyw, 125 g.

Chipsy wycofane ze sprzedaży

Chodzi o partie o numerze PLT 107 138 22:09 10 do: PLT 107 138 23:34 10 z datą minimalnej trwałości 30.10.2022. Producentem jest Frito Lay Poland Sp. z o.o. ul. Zachodnia 1. 05-825 Grodzisk Mazowiecki oraz Frito Lay Sp. z o.o. Fabryka w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Włókiennicza 12/18

GIS został poinformowany, że firma FRITO LAY Sp. z o.o. podjęła decyzję o wycofaniu z rynku określonych partii, ze względu na bezpieczeństwo konsumentów z alergią na białko mleka krowiego. W wyniku pomyłki w zakładzie produkcyjnym doszło do zapakowania ograniczonej liczby produktów w nieprzeznaczone dla nich opakowania, co skutkowało brakiem odpowiedniej informacji o obecności składnika alergennego.

Firma FRITO LAY Sp. z o.o. poinformowała klientów o możliwości zwrotu produktu do sklepu, w którym został zakupiony.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości