TVN24 Biznes | Z kraju

LOT ostrzega pasażerów lecących do Czarnogóry. "Brak możliwości skorzystania z lotów powrotnych"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes

W związku z decyzją o wstrzymaniu ruchu lotniczego pomiędzy Czarnogórą a Polską, wszystkie połączenia zaplanowane na tej trasie po 4 sierpnia bieżącego roku, zostają odwołane - poinformowały w środę Polskie Linie Lotnicze LOT.

W środę weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Nowe przepisy będą obowiązywały do 11 sierpnia br. Zgodnie z nowym rozporządzeniem z listy krajów, z których można było dotychczas przylecieć do Polski, zniknęła Czarnogóra.

Polskie Linie Lotnicze LOT zapewniły, że "połączenia z Polski do Czarnogóry, oferowane do 4 sierpnia br., odbędą się bez zmian". "Wybierając kierunek podróży prosimy jednak o uwzględnienie braku możliwości skorzystania z lotów powrotnych do Polski po 4 sierpnia" - zwrócono uwagę.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Loty z Czarnogóry do Polski

Przewoźnik poinformował, że "rejsy powrotne z Czarnogóry do Polski zaplanowane do 4 sierpnia br., zostają zrealizowane w ramach czarterowych rejsów specjalnych". W okresie od 30 lipca do 4 sierpnia br. LOT zorganizuje sześć rejsów czarterowych w następujących terminach:

- rejsy na trasie Podgorica – Warszawa: 30 lipca, 1 sierpnia, 3 sierpnia, 4 sierpnia,

- rejsy na trasie Tivat – Warszawa: 2 sierpnia,

- rejsy na trasie Podgorica – Poznań: 30 lipca.

Bilety na te połączenia nie są już dostępne w sprzedaży przez systemy rezerwacyjne oraz stronę LOT-u. "Połączenia są dostępne bezpłatnie dla pasażerów PLL LOT, którzy posiadają już bilety na dowolne rejsy powrotne z Czarnogóry do Polski oraz odpłatnie dla osób, które chcą z nich skorzystać i spełniają warunki wjazdu na terytorium Polski (z uwzględnieniem pierwszeństwa dla pasażerów PLL LOT powracających do Polski)" - wyjaśniono w komunikacie. 

Przewoźnik poinformował, że "pasażerowie posiadający bilety na rejsy PLL LOT zaplanowane po 4 sierpnia br., które zostały odwołane z przyczyn administracyjnych, otrzymają propozycję bezpłatnej zmiany terminu lotu powrotnego na jeden z wymienionych wyżej rejsów specjalnych".

"Z każdym z pasażerów skontaktują się konsultanci Contact Center LOT, którzy przedstawią dostępne opcje oraz dokonają zmian w rezerwacji. Prosimy o pozostanie w kontakcie pod numerem telefonu podanym podczas zakupu biletu" - zapewniono w komunikacie.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości