"Rząd nie planuje zamykania przedsiębiorstw produkcyjnych"

Maciej Witucki o postulatach przedsiębiorcówtvn24
wideo 2/3

Pracujemy nad różnymi scenariuszami zarządzania kryzysem, ale w planach nie ma zamykania przedsiębiorstw produkcyjnych - poinformowała w sobotę minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. W ten sposób zaprzeczyła "pojawiającym się spekulacjom" na ten temat.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

"Zaprzeczam pojawiającym się spekulacjom. Rząd nie planuje zamykania przedsiębiorstw produkcyjnych" - napisała w sobotę szefowa resortu rozwoju.

Minister Emilewicz zwróciła uwagę we wpisie na Twitterze, że "dziś wprawdzie nie możemy przewidzieć długości i skali kryzysu związanego z COVID-19", ale "musimy działać odpowiedzialnie i przezornie".

"Dlatego pracujemy w Ministerstwie Rozwoju nad różnymi scenariuszami zarządzania kryzysem; zarówno zakładającymi dalej idące obostrzenia, jak i luzowanie reżimów" - wyjaśniła.

Minister rozwoju zaznaczyła, że przede wszystkim identyfikowane są "kluczowe łańcuchy dostaw, które muszą funkcjonować w każdej sytuacji".

"Robimy to wspólnie z przedsiębiorcami" - podkreśliła Emilewicz.

Rządowy pakiet

W ciągu ostatnich paru dni działalność zawiesiło prawie 14 tysięcy firm, a zamknęło się ponad dwa tysiące - dowiadujemy się z magazynu "Polska i Świat". Wszystko przez rozprzestrzeniającego się koronawirusa i wprowadzane w związku z tym ograniczenia.

W przetrwaniu w trudnym czasie ma pomóc uchwalony w tym tygodniu przez parlament rządowy pakiet antykryzysowy. Jednak już teraz przedsiębiorcy postulują, że nie jest on wystarczający, i apelują o jak najszybsze przygotowanie i wprowadzenie kolejnego pakietu wsparcia dla firm.

PAKIET ANTYKRYZYSOWY - PORADNIK DLA PRACODAWCÓW I PRACOWNIKÓW

Autor: kris / Źródło: PAP, tvn24bis.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości