TVN24 Biznes | Z kraju

Od soboty zmiana w obostrzeniach. "Branża miewa się fatalnie"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/dap
Źródło:
TVN24, PAP
Hotele znów przyjmą gości. "Wracamy do życia"TVN24
wideo 2/7
TVN24Hotele znów przyjmą gości. "Wracamy do życia"

Od soboty, 8 maja przywrócona zostaje działalność hoteli. Obowiązywać będą jednak limity dotyczące liczby zajętych pokoi. - Branża miewa się fatalnie mimo wsparcia, które otrzymywaliśmy od rządu czy od władz lokalnych – stwierdził Karol Wagner, członek zarządu Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Najnowsze rozporządzenie Rady Ministrów przewiduje, że od 8 maja przywrócona zostanie działalność hoteli, ale z limitem 50 proc. zajętych pokoi. Ograniczenia dotyczące liczby udostępnianych pokoi nie obejmują pobytu gości będących żołnierzami Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej albo wojsk sojuszniczych, przebywających czasowo w Rzeczypospolitej Polskiej.

"Nie jest to liczba, o której byśmy marzyli"

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po tym długim okresie zamknięcia w końcu będziemy mogli powrócić do prawie normalnego działania. Nie zapomnijmy jednak o tym, że będziemy mogli przyjmować gości tylko w 50 procentach pokoi – skomentował w rozmowie z TVN24 Sławomir Werewski, menedżer Hotelu Korona Tatr w Zakopanem.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Pytany o to, czy szybko uda się odrobić straty wywołane lockdownem, odpowiedział, że "to wszystko będzie zależało od letniego sezonu, jak nasi rodacy, czyli Polacy będą podróżowali, czy większość wybierze podróże zagraniczne".

- Tego nie jesteśmy w stanie stwierdzić, ponieważ rezerwacje na sezon wakacyjny powoli zaczynają spływać, ale nie jest to liczba, o której byśmy marzyli – przyznał.

- Wracamy do życia po ciężkim przebyciu COVID-u, po respiratorach, (...) nabraliśmy trochę oddechu, płuca nam się wypełniły i chcielibyśmy zacząć teraz po ludzku żyć – mówił z kolei Karol Wagner, członek zarządu Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

- Branża miewa się fatalnie mimo wsparcia, które otrzymywaliśmy od rządu czy od władz lokalnych – stwierdził.

Zaznaczył jednak, że z utęsknieniem czekał na ten dzień, aby móc "wrócić do gry".

Restauracje hotelowe z ograniczeniami

Do 14 maja posiłki dla gości hotelowych mogą być dostarczane do pokoju i to tylko tym, którzy spędzą w obiekcie co najmniej jedną dobę.

Od 15 maja do 28 maja hotelowe restauracje będą mogły serwować posiłki w ogródkach gastronomicznych. Co drugi stolik w ogródku będzie musiał pozostać jednak wolny, a odległość między stolikami ma wynosić co najmniej 1,5 m, chyba że między stolikami znajdzie się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika.

Od 29 maja jedzenie będzie mogło być serwowane nie tylko w ogródkach gastronomicznych, ale dopuszczalna będzie też konsumpcja w lokalach.

Działalność hoteli pozostaje ograniczona od 7 listopada.

Autor:mp/dap

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: