Generalny Inspektor Informacji Finansowej nałożył karę na ING Bank Śląski

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP
Nieautoryzowane transakcje. Prezes UOKiK o zarzutach wobec banków
Nieautoryzowane transakcje. Prezes UOKiK o zarzutach wobec bankówUOKiK
wideo 2/6
UOKiKNieautoryzowane transakcje. Prezes UOKiK o zarzutach wobec banków

Kara administracyjna w wysokości prawie 21,7 miliona złotych została nałożona na ING Bank Śląski przez Generalnego Inspektora Informacji Finansowej (GIIF) - podano na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

MF podało, że karę w wysokości 21 659 000,00 zł nałożono za niedopełnienie obowiązku stosowania środków bezpieczeństwa finansowego czy obowiązku przekazywania do GIIF informacji.

Kara nałożona na ING Bank Śląski

ING poinformował, że kara finansowa jest wynikiem kontroli GIIF, zakończonej w marcu 2021 roku, obejmującej okres 1 stycznia 2014 roku do 31 października 2020 roku. Obszary, w których stwierdzono uchybienia to obowiązek stosowania środków bezpieczeństwa finansowego oraz przekazywania zawiadomień i pełnych informacji do GIIF.

Bank podał, że zgodnie z zaleceniami ustawy i wytycznymi Generalnego Inspektora Informacji Finansowej wzmocnił proces identyfikacji klientów oraz identyfikacji źródeł pozyskiwanych przez nich dochodów.

Generalny Inspektor Informacji Finansowej (GIIF) stanowi główny element polskiego systemu przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. W realizacji swoich zadań ustawowych jest wspomagany przez Departament Informacji Finansowej Ministerstwa Finansów.

Obecnie funkcję GIIF pełni wiceminister finansów Sebastian Skuza.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości