Iwona Duda powołana na stanowisko wiceprezesa PKO BP. Ma też kierować pracami zarządu

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP
Mueller o zmianach na szczycie PKO BP
Mueller o zmianach na szczycie PKO BPTVN24
wideo 2/4
TVN24Mueller o zmianach na szczycie PKO BP

Rada nadzorcza PKO BP powołała na funkcję wiceprezesa banku Iwonę Dudę i powierzyła jej kierowanie pracami zarządu z dniem 23 października - poinformował bank w czwartkowym komunikacie. W czwartek z funkcji prezesa PKO BP zrezygnował Jan Emeryk Rościszewski.

"Zarząd PKO Banku Polskiego (...) informuje, że rada nadzorcza banku powołała z dniem 23 października 2021 r. Panią Iwonę Dudę na stanowisko wiceprezesa zarządu banku na bieżącą wspólną kadencję, (...) która rozpoczęła się z dniem 3 lipca 2020 r." - napisano w komunikacie.

Dodano, że pod warunkiem wyrażenia zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz z dniem wydania tejże zgody powoła Iwonę Dudę na stanowisko prezesa banku.

"Do czasu wydania zgody Komisji Nadzoru Finansowego Rada Nadzorcza powierzyła Pani Iwonie Dudzie kierowanie pracami Zarządu" - podano w komunikacie.

Kim jest Iwona Duda?

Jak poinformował bank, Iwona Duda od maja 2020 r. pełniła w zarządzie Alior Banku funkcję wiceprezesa zarządu kierującego pracami zarządu, a od 4 marca br. funkcję prezesa Alior Banku. Od ponad 20 lat związana z rynkiem finansowym. Pełniła funkcję doradcy Prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz członka rady nadzorczej Banku Ochrony Środowiska.

Rada nadzorcza powołała ponadto w czwartek w skład zarządu Wojciecha Iwanickiego na stanowisko wiceprezesa.

Iwanicki od 2017 r. związany z Grupą PZU. Gdzie pełnił funkcję Dyrektora Biura Administracji w PZU SA, PZU Życie SA, PZU Centrum Operacji SA, TUW PZUW. Za obszar administracyjno-finansowy odpowiadał również jak Dyrektor w Urzędzie Zamówień Publicznych. W latach 2014-2016 Dyrektor Biura Prezesa Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa. Od 2006 r. do 2010 r. zastępca Dyrektora w Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Jan Emeryk Rościszewski rezygnuje z funkcji prezesa PKO BP

W czwartek Jan Emeryk Rościszewski zrezygnował z funkcji prezesa PKO BP. Z zarządu zostali odwołani Rafał Antczak i Jakub Papierski.

Rościszewski był prezesem PKO BP od czerwca 2021 roku. Jan Emeryk Rościszewski na stanowisku prezesa PKO BP zastąpi Zbigniewa Jagiełłę, który 11 maja złożył rezygnację z pełnionej funkcji i ze składu zarządu z upływem dnia zamknięcia zwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 7 czerwca. Rezygnacja nie zawierała przyczyn jej złożenia.

Jagiełło szefował PKO BP od października 2009 roku.

PKO BP

PKO BP jest dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając 18,3 proc. udziałów w rynku oszczędności, 17,6 proc. w rynku kredytów, 19,7 proc. w rynku kredytów hipotecznych oraz 19,2 proc. w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych.

Skarb Państwa ma 29,43 proc. akcji PKO BP. 

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PKO BP

Pozostałe wiadomości