Otrzymaliście taką fakturę? Zignorujcie ją, nie wpłacajcie pieniędzy

Z kraju


"Otrzymujemy informacje od klientów w sprawie fałszywej korespondencji z wezwaniem do zapłaty od Centralnego Rejestru Radiokomunikacji i Telewizji. Ostrzegamy: taki podmiot nie istnieje. Jeśli otrzymasz podobny list, zignoruj go i nie dokonuj wpłaty na wskazane konto" - ostrzega Poczta Polska.

Poczta Polska na swojej stronie internetowej powiadomiła, że od 5 września konsultanci obsługujący infolinię rtv otrzymują od abonentów informacje o dodatkowych rachunkach.

Nadawca nie istnieje

Wystawcą fałszywych rachunków jest Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji z siedzibą przy ulicy Świętokrzyskiej 30, 00-116 Warszawa. To właśnie ten podmiot miał wystosować pisma wraz z formularzami wpłat na określony rachunek, które zobowiązywały do płatności za usługi radia i telewizji. Żądana kwota do zapłaty wynosi 194,75 zł.

"Zweryfikowaliśmy nadawcę i ustaliliśmy, że podana w piśmie strona internetowa oraz podmiot o nazwie Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji – nie istnieją" - podaje Poczta Polska.

Operator pocztowy nawołuje, by w razie wątpliwości dotyczących korespondencji związanej z opłatami abonamentowymi rtv skontaktować się z następującą infolinią rtv: (+48) 43 842 06 06.

Fałszywe wezwanie do zapłaty wygląda następująco:

Fałszywe wezwanie do zapłatyPoczta Polska

Zobacz: Poczta Polska zmienia ceny

Poczta PolskaTVN24 BiS/Poczta Polska

Autor: ag//km / Źródło: tvn24bis.pl