Megakumulacja w europejskiej loterii rozbita

Z kraju

Psycholog: wygrana na loterii może nie przynieść długotrwałego szczęścia
wideo 2/4

Po ponad dwóch miesiącach kumulacja w loterii Eurojackpot została wreszcie rozbita. Pięciu szczęśliwców wygrało po 18 milionów euro, czyli równowartość blisko 78 milionów złotych.

W piątek wylosowano następujące liczby: 13, 15, 18, 39, 45 oraz 5, 6.

Wyniki losowania Eurojackpot

Kumulacja narastała od początku września, ale wreszcie udało się ją rozbić pięciu graczom. Dwie wygrane I stopnia odnotowano w Niemczech, a ponadto po jednej w Hiszpanii, Włoszech i Finlandii. W rezultacie szczęśliwcy zgarną po 18 mln euro.

Najwyższa wygrana odnotowana w Polsce w piątkowym losowaniu to 1,26 mln zł. Najwięcej, bo prawie 25 tysięcy, było zaś wygranych po 33,10 zł.

Ponieważ kumulacja została rozbita, dlatego w piątek 23 listopada będzie można zagrać o gwarantowane 10 mln euro, czyli około 43 mln zł.

O loterii

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. Na polski rynek wprowadził ją we wrześniu ubiegłego roku Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto. Opłata za zakład wynosi 12,50 zł.

Wygrane równe i wyższe niż 10 mln euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w polskiej walucie.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock