Zakupy przed Bożym Ciałem. Godziny otwarcia sklepów

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Członek RPP: rząd przeszkadza nam w walce z inflacją
Członek RPP: rząd przeszkadza nam w walce z inflacją TVN24
wideo 2/10
TVN24Członek RPP: rząd przeszkadza nam w walce z inflacją

Boże Ciało coraz bliżej. W najbliższy czwartek, 16 czerwca, nie zrobimy zakupów w większych sklepach. Powodem jest wypadającego tego dnia święto. Poniżej przedstawiamy kalendarz handlowy i godziny otwarcia największych sieci w najbliższych dniach.

Środa, 15 czerwca

W środę ponad 3000 sklepów należących do sieci Biedronka będzie czynnych do godziny 22.00 lub dłużej, w tym ponad 1800 - co najmniej do godziny 23.00.

Sklepy Lidl będą otwarte w standardowych godzinach, czyli - w zależności od lokalizacji - do godziny 22.00 lub 23.00. Placówki Netto czynne będą do godziny 22.00, część do godziny 23.00.

Wszystkie hiper- i supermarkety własne sieci Carrefour również będą działały zgodnie ze zwykłymi godzinami otwarcia. W zależności od lokalizacji część placówek zamknie się o godzinie 23.00. Sklepy Kaufland i Aldi będą otwarte do godziny 22.00.

Na wydłużenie godzin otwarcia zdecydowali się przedstawiciele sieci Polomarket. Placówki będą otwarte do godziny 22.00, podczas gdy standardowo jest to 21.00 lub 21.30.

Z kolei sklepy Dino będą otwarte do 22.30.

Czwartek, 16 czerwca (Boże Ciało)

W czwartek, 16 czerwca wypada Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. To jedno z najważniejszych katolickich świąt. Ustanowione zostało ku czci Najświętszego Sakramentu – tego dnia wierni wspominają Ostatnią Wieczerzę i towarzyszące jej przemienienie chleba i wina w ciało i krew Jezusa Chrystusa. 

Działalność sklepów w Boże Ciało reguluje ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Zgodnie z przepisami w czwartek, 16 czerwca zakaz nie obowiązuje w placówkach handlowych, w których handel jest prowadzony osobiście przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną, który pracuje we własnym imieniu i na własny rachunek.

"Decyzja o otwarciu franczyzowych sklepów Carrefour Express w tym dniu pozostaje w gestii franczyzobiorców" - poinformowało TVN24 Biznes biuro prasowe Carrefour Polska. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku sklepów Żabka Polska.

Tego dnia czynne pozostaną także m.in. stacje benzynowe, które znajdują się na liście 32 wyłączeń spod ustawy.

Piątek, 17 czerwca

W piątek, 17 czerwca sklepy co do zasady będą już czynne w standardowych godzinach. Należy pamiętać, że najbliższa niedziela - 19 czerwca - to kolejna niedziela z zakazem handlu.

PAP
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: PhotoRK / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości