Oszuści podszywają się pod duży bank. "Wyłudzają loginy i hasła"

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Analityczka o oszustwach internetowych i działaniach hakerów
Analityczka o oszustwach internetowych i działaniach hakerówTVN24
wideo 2/4
TVN24Analityczka o oszustwach internetowych i działaniach hakerów

Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod Bank BNP Paribas. Cyberprzestępcy stworzyli reklamy, które prowadzą na fałszywą stronę bankowości elektronicznej dla klientów biznesowych.

CSIRT KNF zamieścił nowe ostrzeżenie we wtorek w mediach społecznościowych. "Uwaga! Ostrzegamy klientów biznesowych @BNPParibas_PL przed fałszywymi reklamami, które dystrybuowane są za pośrednictwem wyszukiwarki Google" - czytamy we wpisie na Twitterze.

Przedstawiciele zespołu wskazali, że "fałszywe reklamy prowadzą do niebezpiecznych stron bankowości elektronicznej, na których oszuści wyłudzają loginy i hasła". Do wpisu dołączono zrzut ekranu, na którym widać niebezpieczną stronę.

CSIRT KNF przypomina o dokładnym weryfikowaniu adresu banku, aby nie dać się okraść. Jak dodano, adres niebezpiecznej strony to hxxps://goonlinebiznes[.]live.

Oszuści podszywają się pod banki

Cyberprzestępcy podszywają się pod różne banki. PKO Bank Polski kilka dni temu opublikował ostrzeżenie przed oszustami podszywającymi się pod bank. Cyberprzestępcy wysyłają wiadomości przypominające maile z wyciągiem okresowym.

NASK ostrzegał też przed powrotem kampanii szkodliwego oprogramowania Hydra. Na celowniku oszustów byli klienci Santander Bank Polska. Przestępcy wysyłali maile z informacją o ograniczeniu dostępu do konta z powodu rzekomego braku stosownej aplikacji na urządzeniu mobilnym.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości