"1000 zł na zakupy w sklepach". Oszuści podszywają się pod duży bank

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Tak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputerem
Tak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputeremtvn24.pl, policja Lubin
wideo 2/5
tvn24.pl, policja LubinTak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputerem

Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) ostrzega przed oszustami podszywającymi się Bank BNP Paribas. Cyberprzestępcy stworzyli fałszywe reklamy w mediach społecznościowych.

CSIRT KNF w poniedziałek zamieścił nowe ostrzeżenie w mediach społecznościowych. "Uwaga na fałszywe reklamy w mediach społecznościowych!" - napisano na Twitterze.

Przedstawiciele zespołu wskazali, że "cyberprzestępcy podszywają się pod @BNPParibas_PL i oferują możliwość otrzymania środków na swoje konto". "Fałszywa reklama kieruje do niebezpiecznej strony wyłudzającej dane logowania" - dodali.

Oszuści w fałszywej reklamie, w której wykorzystują wizerunek BNP Paribas, informują o: "1000 zł na zakupy w sklepach dla obecnych posiadaczy konta osobiste".

Oszuści podszywają się pod banki

Cyberprzestępcy podszywają się pod różne banki. NASK ostrzegł kilka dni temu przed powrotem kampanii szkodliwego oprogramowania Hydra. Na celowniku oszustów są klienci banku Santander. Przestępcy wysyłają im maile z informacją o ograniczeniu dostępu do konta z powodu braku stosownej aplikacji na urządzeniu mobilnym.

PKO BP w ostatnich tygodniach ostrzegał klientów przed fałszywymi SMS-ami z informacją o niedopłacie do paczki. Na celowniku oszustów znaleźli się też klienci Credit Agricole.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości