Biuro Ochrony Rządu kupuje 20 limuzyn. To kropla w morzu potrzeb?

Z kraju

ShutterstockBOR chce kupic 20 limuzyn

Skórzana tapicerka, lodówka, telewizja cyfrowa i podgrzewane końcówki spryskiwaczy. Biuro Ochrony Rządu ogłosiło przetarg na zakup 20 luksusowych limuzyn. Jak donosi RMF FM samochody są niezbędne BOR przed lipcowym szczytem NATO w Warszawie.

Samochody, na które ogłoszono przetarg powinny mieć minimalną długość wynoszącą 5 metrów i 20 centymetrów. Auta muszą mieć silniki o mocy 408 koni mechanicznych, napęd na cztery koła i automatyczną skrzynię biegów z możliwością manualnej zmiany przełożeń.

Luksus to mało powiedziane

Limuzyny powinny być wyposażone m.in. w skórzaną tapicerkę, wentylowane fotele, lodówkę na napoje, najnowocześniejsze systemy DVD i telewizję cyfrową, podgrzewane końcówki spryskiwaczy, gniazdka elektryczne dla siedzących z tyłu pasażerów, czterostrefową automatyczną klimatyzację z filtrem przeciw pyłkowym, pirotechniczne napinacze pasów bezpieczeństwa z przodu i z tyłu oraz samopoziomujące się zawieszenie.

SPRAWDŹ, JAKIE SAMOCHODY CHCE KUPIĆ BOR

Wartość zamówienia ma wynieść od 135 tys. do 10 mln euro. Termin składania ofert upływa 29 lutego.

Podanym wyżej specyfikacjom odpowiadają m.in. Mercedesy klasy S, BMW serii 7 lub Audi A8.

BOR tłumaczy, że ten zakup jest niezbędny przed lipcowym szczytem NATO w Warszawie, a 20 samochodów, to kropla w morzu potrzeb - podaje RMF FM.

W styczniu 2011 roku flota BOR wzbogaciła się o 27 luksusowych samochodów. Głównym powodem zakupu nowych aut była prezydencja Polski w Unii Europejskiej.

Luksusowe oblicze motoryzacji:

Autor: ToL//km / Źródło: RMF FM, Biuro Ochrony Rządu

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock