Biedronka będzie sprzedawać własny tygodnik. Zobacz, jak będzie wyglądał

Z kraju

Materiały prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.W Biedronkach będzie można kupić nową gazetę

W sieci dyskontów Biedronka od przyszłego tygodnia pojawi się nowy tygodnik. To “7 dni. Przegląd tygodnia”, w którym mają znaleźć się przedruki z magazynów i portali internetowych Grupy Ringier Axel Springer w Polsce. Właściciel marki nie kryje ogromnych ambicji. Jak informuje tvn24bis.pl biuro prasowe właściciela sieci dyskontów, pierwszy numer tygodnika będzie dostępny już 2 lutego.

Gazeta ma być przeglądem tekstów z tygodnia. Wśród tematów znajdą się zagadnienia społeczno-polityczne, sportowe, lifestylowe i historyczne - czytamy. Tygodnik ma być lżejszą wersją tygodników opinii i konkurować z takimi tytułami, jak "Wprost" czy "Polityka".

Niecałe 3 złote

W korespondencji z tvn24bis.pl biuro prasowe prasowe Jeronimo Martins Polska poinformowało, że nowy tygodnik wydawany przez Ringier Axel Springer Polska będzie dostępny w sieci sklepów Biedronka w każdy poniedziałek, począwszy już od 2 lutego. Redaktorem naczelnym tytułu został Tomasz Lada.

"Tygodnik zawierał będzie przegląd najciekawszych wydarzeń z prasy drukowanej i internetu, głównie na tematy społeczno-polityczne, obyczajowe oraz sportowe. Nie zabraknie także artykułów lifestylowych i historycznych oraz krzyżówek na każdy dzień tygodnia. Ich uzupełnieniem będą także porady z zakresu motoryzacji, zdrowia, kulinariów, podróży i hobby.” Wśród przedrukowywanych mediów znajdą się m.in.: "Newsweek", "Fakt", "Przegląd Sportowy", "Komputer Świat", "Onet", "TopGear", "Auto Świat", "Forbes" - informuje biuro prasowe. Gazeta ma mieć 84 strony i kosztować 2,99. Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie jej nakład. Co ważne, gazeta będzie sprzedawana tylko w Biedronce.

Okładka pierwszego numeru nowego tygodnikaBiuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.

Kolejna gazeta

Jak mówi w rozmowie z Wirtualne Media Anna Marucha, rzecznik Ringier Axel Springer Polska, redakcja gazety ma też tworzyć własne teksty.

Serwis przypominają, że Ringier Axel Springer Polska przygotowuje już magazyn wydawane na zlecenie Rosmanna - “Skarb”. Od jesieni 2013 roku na polskim rynku ukazywał się też drukujący teksty z innych mediów magazyn „7 Dni Puls Tygodnia”, który po kilku miesiącach zamknięto - przypomina serwis.

Autor: mn / Źródło: tvn24bis.pl, Wirtualne Media

Źródło zdjęcia głównego: Materiały prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.