TVN24 Biznes | Z kraju

Stopa bezrobocia w Polsce. Szacunki ministerstwa

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Gowin o podatkowych kwestiach spornych w Polskim Ładzie
Gowin o podatkowych kwestiach spornych w Polskim ŁadzieTVN24
wideo 2/5
TVN24Gowin o podatkowych kwestiach spornych w Polskim Ładzie

Stopa bezrobocia rejestrowanego w lipcu wyniosła 5,8 procent. Oznacza to spadek o 0,1 punktu procentowego w porównaniu do czerwca. Tak wynika ze wstępnych danych Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek zwróciła uwagę, że "lipiec był piątym miesiącem z rzędu, gdy poziom bezrobocia rejestrowanego w Polsce zmniejszał się". "Najnowsze dane o bezrobociu pokazują, że powoli wracamy na stabilną ścieżkę gospodarczą. Dobra sytuacja na rynku pracy w Polsce to przede wszystkim efekt działań osłonowych podejmowanych przez rząd" - oceniła wiceszefowa MRPiT, cytowana w komunikacie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Stopa bezrobocia w Polsce

Ze wstępnych danych wynika, że liczba zarejestrowanych bezrobotnych w urzędach pracy w lipcu br. wyniosła 975,9 tys. osób bezrobotnych. W porównaniu do końca czerwca br. liczba ta zmniejszyła się o 17,5 tys. osób, czyli o 1,8 proc.

PAP/Adam Ziemienowicz

Z danych resortu wynika, że najniższą stopę bezrobocia rejestrowanego zanotowano w województwie wielkopolskim (3,5 proc.). Z drugiej strony sklasyfikowano województwo warmińsko-mazurskie (8,9 proc.). Ministerstwo zwróciło uwagę, że w żadnym województwie wskaźnik bezrobocia nie przekraczał 9 proc.

W lipcu br. według wstępnych danych pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 120,5 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej. To o 2,8 tys. (2,3 proc.) więcej niż w czerwcu br. i o 14,6 tys. (13,8 proc.) więcej niż w lipcu 2020 roku.

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości