TVN24 Biznes | Z kraju

Partia batonów wycofywana z rynku. Ostrzeżenie

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Partia batonów proteinowych wycofywana z rynku
GISPartia batonów proteinowych wycofywana z rynku

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) opublikował ostrzeżenie dotyczące jednej partii batonów proteinowych Herbalife. Powodem jest obecność w produkcie niezadeklarowanego składnika - jaj.

Jak czytamy w komunikacie, Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że "firma Herbalife Nutrition rozpoczęła wycofywanie ze sprzedaży partii batonów proteinowych o smaku waniliowo-migdałowym, ponieważ niewielka ilość batonów o smaku cytrynowym została nieprawidłowo zapakowana jako batony o smaku waniliowo-migdałowym".

"Batony o smaku cytrynowym zawierają w składzie jaja (składnik alergenny); które z kolei nie są wymienione na etykiecie batonów o smaku waniliowo-migdałowym" - wyjaśnił Inspektorat.

Partia batonów proteinowych wycofana z rynku

Przedstawiciele GIS-u wskazali, że "w wyniku tej pomyłki występuje ryzyko spożycia produktu przez osoby uczulone na jaja, co może wywołać u nich wystąpienie reakcji alergicznej". Dlatego - jak dodali - osoby uczulone na jaja nie powinny spożywać partii produktu określonej w komunikacie.

Chodzi o baton proteinowy o smaku waniliowo-migdałowym, o numerze partii G221666A, z datą minimalnej trwałości 23/09/2022. Dystrybutorem produktu jest firma Herbalife International Luxembourg, a producentem Gustav Berning GmbH & Co. KG.

Baton proteinowy Herbalife (zdjęcie poglądowe)GIS

GIS poinformował, że firma Herbalife Nutrition rozpoczęła wycofanie kwestionowanego produktu i poinformowała swoich odbiorców. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują ten proces.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości