Dwa duże banki się łączą. Sprawdź, co to oznacza dla klientów

Z kraju

Ekspert o zmianach dla klientów bankówtvn24
wideo 2/5

Od 1 października tego roku Euro Bank stanie się częścią Banku Millennium. Tak wynika z informacji o planach połączenia, które otrzymali klienci. Poniżej przedstawiamy szczegóły transakcji.

Umowę sprawie przejęcia Euro Banku przez Bank Millennium podpisano w listopadzie ubiegłego roku. Zgodę na fuzję pod koniec maja wyraziła Komisja Nadzoru Finansowego. Wcześniej, bo na początku roku zielone światło na przejęcie wyraził też Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Bank Millennium przejmie Euro Bank

Teraz klientom Euro Banku dostarczono szczegółowe informacje na temat integracji Euro Banku z Bankiem Millennium.

Połączenie, które zaplanowane jest na 1 października br. nastąpi automatycznie i nie wymaga od klientów żadnych formalności. Bank Millennium zostanie nowym administratorem danych osobowych.

Jak wskazywano wcześniej, po transakcji Bank Millennium zyska 1,4 miliona nowych klientów.

Z komunikatu wynika, że od 11 listopada 2019 roku sieć placówek obu banków zostanie połączona i oznaczona logotypem Banku Millennium. "Sieć bankomatów z możliwością bezpłatnej wypłaty gotówki z kont powiększy się o bankomaty Banku Millennium" - dodano.

Zmiany dla klientów

Co ważne dla klientów Euro Banku, ich numery rachunków osobistych, oszczędnościowych, lokat terminowych, kart debetowych i kredytowych pozostaną bez zmian. Ponadto, zmianom nie ulegną kody PIN kart debetowych i kredytowych, harmonogramy spłat kredytów i pożyczek gotówkowych, kredytów ratalnych i kredytów hipotecznych udzielonych w złotych.

Klienci zachowają również dotychczasowe loginy do serwisów bankowości internetowej.

Zmianie ulegną natomiast numery rachunków do spłaty kredytów indeksowanych i spłacanych we frankach szwajcarskich. Jak dodano, szczegóły tych zmian zostaną przekazane w odrębnej korespondencji.

Zgodnie z planem, 11 listopada zostaną połączone systemy informatyczne. Od tego momentu klienci będą mogli korzystać z obsługi w placówkach obu banków oraz z nowej bankowości internetowej i aplikacji mobilnej Banku Millennium - Millenet.

Bankowość internetowa

Aby rozpocząć korzystanie z bankowości internetowej Millenet klienci będą musieli zalogować się na stronie online.eurobank.pl, korzystając z dotychczasowego identyfikatora, hasła i dodatkowej autoryzacji.

Następnie, nastąpi automatyczne przekierowanie do serwisu internetowego Banku Millennium. Wymagane będzie utworzenie nowego hasła do systemu, które będzie używane przy kolejnych logowaniach. Klienci będą mogli pozostać przy dotychczasowym loginie lub utworzyć nowy. Od tego momentu kolejne logowania i operacje będą wykonywane w systemie dostępnym na stronie Banku Millennium.

Połączenie serwisów internetowych poprzedzi przerwa techniczna, w dniach 8-10 listopada, w dostępie do serwisu internetowego oraz aplikacji mobilnej Euro Banku.

Przedstawiciele Banku Millennium zaznaczyli, że powyższe terminy mogą ulec zmianie.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock