Około 1,4 miliona nowych klientów zyskał Bank Millennium po przejęciu Euro Banku. W miniony weekend dokonano ostatniego etapu integracji - fuzji operacyjnej.
Umowę w sprawie przejęcia Euro Banku przez Bank Millennium podpisano w listopadzie ubiegłego roku. Zgodę na fuzję pod koniec maja wyraziła Komisja Nadzoru Finansowego. Wcześniej, bo na początku roku zielone światło na przejęcie wyraził też Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
W miniony weekend odbyła się fuzja operacyjna Banku Millennium i Euro Banku. Jak wskazano w komunikacie, był to ostatni po fuzji prawnej etap integracji. "Od wieczora 10 listopada działają już bankowość internetowa i mobilna, BLIK oraz płatności przez internet" - czytamy.
Bank Millennium
Od wtorku zostaną natomiast otwarte oddziały połączonych sieci banków pod marką Banku Millennium. Połączone banki będą miały razem około 4 mln klientów.
- Bank Millennium i eurobank rozpoczęły codzienną działalność operacyjną jako jeden bank. Oznacza to jedną markę, ofertę, system bankowości internetowej i mobilnej oraz oczywiście jedną sieć oddziałów, świadczącą obsługę o niezmiennie wysokiej jakości - powiedział, cytowany w komunikacie, Joao Bras Jorge, prezes Banku Millennium.
Jak podał, bezpośrednio w projekt integracji zaangażowanych było 1000 osób.
Dzięki przejęciu placówek Euro Banku, oddziały Banku Millennium pojawią się w około 200 nowych miejscowościach. "Znacznie zwiększy się liczba placówek Banku Millennium w mniejszych miejscowościach. 55 procent oddziałów połączonego banku zlokalizowanych będzie w miejscowościach do 100 tysięcy mieszkańców" - podano.
Co to oznacza dla klientów?
Klienci dawnego Euro Banku otrzymali dostęp do pełnej oferty produktów i usług Banku Millennium. Jednocześnie mogą korzystać ze swoich obecnych produktów, które będą utrzymane w systemie Banku Millennium.
Co ważne dla klientów Euro Banku, ich numery rachunków osobistych, oszczędnościowych, lokat terminowych, kart debetowych i kredytowych pozostały bez zmian. Ponadto zmianom nie uległy kody PIN kart debetowych i kredytowych, harmonogramy spłat kredytów i pożyczek gotówkowych, kredytów ratalnych i kredytów hipotecznych udzielonych w złotych.
Klienci zachowali również dotychczasowe loginy do serwisów bankowości internetowej.
Zmianie uległy natomiast numery rachunków do spłaty kredytów indeksowanych i spłacanych we frankach szwajcarskich.
Bankowość internetowa
Aby rozpocząć korzystanie z bankowości internetowej Millenet, dotychczasowi klienci Euro Banku muszą zalogować się na stronie online.eurobank.pl, korzystając z dotychczasowego identyfikatora, hasła i dodatkowej autoryzacji.
Następnie nastąpi automatyczne przekierowanie do serwisu internetowego Banku Millennium. Wymagane będzie utworzenie nowego hasła do systemu, które będzie używane przy kolejnych logowaniach. Klienci będą mogli pozostać przy dotychczasowym loginie lub utworzyć nowy. Od tego momentu kolejne logowania i operacje będą wykonywane w systemie dostępnym na stronie Banku Millennium.
W weekend odbył się również proces migracji do systemów BNP Paribas rachunków klientów Raiffeisen Bank Polska.
Kolejne przejęcie
To nie koniec zmian na rynku bankowym w Polsce. We wrześniu niemiecki Commerzbank poinformował bowiem, że projekt nowej strategii banku przewiduje sprzedaż większościowego pakietu akcji mBanku.
W ubiegłym tygodniu prezes Pekao SA Michał Krupiński wskazał, że Pekao analizuje możliwość przejęcia mBanku, ale na razie jest za wcześnie na rozmowy o konkretnych działaniach.
Wcześniej zainteresowanie ewentualnym przejęciem sygnalizowały też inne banki. Pod koniec października prezes PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło powiedział, że "jeżeli formalnie mBank zostanie zaprezentowany jako aktywo na sprzedaż, to będziemy się temu przyglądać".
Dziennik "Rzeczpospolita" informował również o tym, że na przejęcie może zdecydować się ING Bank Śląski.
Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl
Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock