TVN24 Biznes | Turystyka

Wraca stary obowiązek. Popularna wśród Polaków wyspa zmienia zasady dotyczące maseczek

TVN24 Biznes | Turystyka

Autor:
mb/ToL
Źródło:
PAP, Reuters
Wakacje 2022. Paweł Kunz o rosnących cenach wyjazdów
Wakacje 2022. Paweł Kunz o rosnących cenach wyjazdówTVN24
wideo 2/5
TVN24Wakacje 2022. Paweł Kunz o rosnących cenach wyjazdów

Cypr od najbliższego piątku ponownie wprowadza obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Powodem jest wzrost zakażeń koronawirusem.

Wymóg wraca po nieco ponad miesiącu. Władze Cypru 1 czerwca br. zniosły bowiem obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Teraz rząd wraca do tego przepisu z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem na Wyspie Afrodyty w ostatnich dniach.

Wymóg noszenia maski w pomieszczeniach zamkniętych wchodzi w życie w piątek - poinformował minister zdrowia Michalis Hadjipantela.

Koronawirus na Cyprze

Agencja Reutera wskazała, że eksperci ds. zdrowia na Cyprze zalecili wprowadzenie tego obowiązku "po serii infekcji rozprzestrzeniającej się od osób, które nie podjęły odpowiednich środków ostrożności".

Obecnie na Cyprze nie są publikowane codzienne statystyki dotyczące COVID-19. Ostatnio takie dane zostały podane w miniony piątek, 1 lipca i mówiły o 10 879 zakażenia w ciągu tygodnia. Dla porównania siedem dni wcześniej informowano o 7263 nowych przypadkach.

- Sytuacja jest pod kontrolą - zapewnił Hadjipantela.

Od początku pandemii na Cyprze zmarło 1075 osób, u których zdiagnozowano COVID-19.

Podróże na Cypr

Według danych cypryjskiego urzędu statystycznego, od stycznia do kwietnia br. liczba turystów odwiedzających Wyspę Afrodyty przekroczyła pół miliona - 534 040 osób. To prawie dziesięć razy więcej osób niż w tym samym okresie przed rokiem.

Tylko w kwietniu tego roku Cypr odwiedziło 289 335 turystów, podczas gdy rok temu było to 38 226 osób. W tym czasie wyspę odwiedziło 15 137 turystów z Polski, co stanowiło 5,2 proc. udziału w całym ruchu. Najwięcej osób przyjechało z Wielkiej Brytanii - 116 074 (40,1 proc. udziału).

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ToL

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości