Zmiana zasad wjazdu do Bułgarii dla dziesięciu krajów. Polska na liście

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Adam Niedzielski o zasadach testowania od początku kwietnia (wideo z 24 marca)
Adam Niedzielski o zasadach testowania od początku kwietnia (wideo z 24 marca)TVN24
wideo 2/2
TVN24Adam Niedzielski o zasadach testowania od początku kwietnia (wideo z 24 marca)

Bułgaria zmieniła zasady wjazdu dla podróżnych z dziesięciu krajów, w tym Polski. Nie muszą oni przedstawiać certyfikatu szczepienia przeciw COVID-19 ani negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Bułgarskie ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało na swojej stronie, że od 13 kwietnia 2022 roku osoby przyjeżdżające do Bułgarii z Macedonii Północnej, Turcji, Rumunii, Serbii, Węgier, Polski, Czech, Słowacji, Izraela i Egiptu nie muszą przedstawiać dokumentów covidowych. Takie zasady mają obowiązywać przynajmniej do 15 maja.

Do tej pory osoby niezaszczepione, które podróżowały do Bułgarii z Polski, musiały wykonać test PCR - nie wcześniej niż 72 godziny przed wjazdem, lub test antygenowy - nie wcześniej niż 48 godzin przed wjazdem. Na granicy trzeba było przedstawić dokument potwierdzający negatywny wynik testu.

Osoby, które przy wjeździe do Bułgarii nie przedstawiły certyfikatu szczepienia, certyfikatu ozdrowieńca lub negatywnego wyniku testu PCR/antygenowego były kierowane na 10-dniową kwarantannę. Mogły z niej zostać zwolnione najwcześniej 72 godziny, jeżeli wynik testu był negatywny.

Zasady covidowe przy wjeździe do Bułgarii nadal obowiązują wszystkie osoby przybywające z innych krajów niż 10 kierunków, o których poinformowało bułgarskie MSZ.

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 1186 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Podano, że w tej liczbie odnotowano 118 ponownych zakażeń. Resort podał, że w związku z COVID-19 zmarło 39 osób, 31 z nich miało choroby współistniejące.

Zobacz także: Minister zdrowia o decyzji w sprawie stanu epidemii w Polsce

Od początku epidemii w Polsce Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 5 982 664 infekcje. Z powodu COVID-19 zmarło 115 775 osób.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości