Nintendo ma problem. Super Mario Run zyskał miliony graczy, ale recenzje są kiepskie

Tech

ShutterstockSuper Mario Run ma złe recenzje, ale wielu graczy

Złe recenzje gry Super Mario Run spowodowały 11 procentowy spadek cen akcji firmy Nintendo, która przeniosła wąsatego hydraulika na ekrany naszych smartfonów. Mimo kiepskich ocen i notowań na giełdzie, Mario bardzo dobrze zarabia.

Super Mario to pierwsze w pełni zrealizowane przez Nintendo przedsięwzięcie związane z grami przeznaczonymi na smartfony.

Gra jest dostępna wyłącznie przez sklep z aplikacjami firmy Apple i jak dotąd jego ocena to dwie i pół gwiazdki. Pełna wersja gry kosztuje 10 dolarów (8 funtów), ale przez pierwsze trzy poziomy można przejść za darmo.

Mario za drogi

Użytkownicy narzekają, że w porównaniu z innymi grami dostępnymi na smartfony, Mario jest drogi. Twierdzą również, że dostępne bezpłatnie etapy gry są zbyt proste do przejścia, a wykupienie dostępu do reszty - zbyt kosztowne.

Graczom nie podoba się również, że gra Super Mario Run wymaga stałego połączenia z internetem, co ogranicza miejsca i okoliczności, w których można w nią zagrać.

Super Mario Run miał swoją premierę 15 grudnia i od tego czasu akcje firmy szybują w dół. Szkody poniosła również firma DeNA Co, która współpracowała z Nintendo przy tworzeniu gry. Od czasu premiery jej akcje spadły o 14 proc.

Gra Super Mario to pierwszy owoc nowej strategii firmy Nintendo, która ogłosiła w 2015 roku, że będzie produkować gry na telefon.

Miliony graczy

Pomimo nieprzychylnych opinii, Super Mario Run w wielu krajach wygrywa rankingi na najbardziej dochodową grę. Z danych zgromadzonych przez App Annie, która służy do śledzenia pobrań, użycia i wydajności aplikacji, można wywnioskować, że przez pierwsze trzy dni Mario został pobrany ponad 37 milionów razy.

Stworzenie Mario Super Run na smartfony jest związane z powtórnym wprowadzeniem na rynek Pokemon Go przez Nintendo i Niantic. Gra początkowo cieszyła się ogromnym sukcesem, ale zainteresowanie osłabło, gdy skończyły się jej aktualizacje.

Zobacz: Gra Super Mario na smartfony (Film z 16.12.2016)

Gra Super Mario na smartfony

Autor: azb//ms / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock