W 2016 roku zatrudnienie w przemyśle motoryzacyjnym może sięgnąć 300 tys. osób - informuje "Rzeczpospolita". Tegoroczny eksport ma przebić kolejny rekordowy poziom 21 mld euro.
Nasz przemysł motoryzacyjny nabiera rozpędu. Tegoroczny eksport ma przebić kolejny rekordowy poziom 21 mld euro, a dzięki nowym inwestycjom, szykuje się wzrost liczby miejsc pracy - czytamy w artykule.
Jest wzrost
Jak podaje Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, po I kwartale produkcja sprzedana całej branży sięgnęła 35,1 mld złotych i okazała się wyższa niż rok wcześniej o 9,2 proc. Wzrost produkcji to głównie zasługa sektora części i komponentów produkowanych w Polsce dla zagranicznych fabryk samochodów. Wyniki branży powinny się poprawiać, bo produkcja będzie dalej rosła. Od początku roku uruchomiono już dwie duże inwestycje: w kwietniu zakład produkujący układy kierownicze, natomiast w styczniu fabrykę wiązek kablowych.
Coraz więcej
Według danych PZM i firmy doradczej KPMG wartość nakładów inwestycyjnych w branży w 2015 roku przekroczyła 7 mld zł i była o 23,3 proc. wyższa niż w roku 2014.
Polski przemysł motoryzacyjny może zyskać nowego i silnego gracza. Niemiecki koncern Daimler AG negocjuje budowę fabryki silników dla Mercedesa. Materiał "Faktów TVN" z 10.05.2016:
Autor: msz//bgr / Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: Volvo