Tech

Wiedźmin, GTA, Mortal Kombat. Oto pięć najbardziej oczekiwanych gier tego roku

Tech

Zwiastun "Wiedźmin 3: Dziki Gon"
CD Projekt REDZwiastun "Wiedźmin 3: Dziki Gon"

Ostatni rok był dość owocny dla graczy. Najbliższe miesiące przyniosą wiele ciekawych i dobrze zapowiadających się premier. Na co czekają miłośnicy gier w 2015 roku? Sprawdzamy.

Najbardziej oczekiwane gry 2015 roku:

1. Wiedźmin 3: Dziki gon

Gra polskich twórców została kilka dni temu uznana "najbardziej wyczekiwaną" w 2015 roku w plebiscycie serwisu "Gamespot", czyli jednego z największych na świecie portalu zajmujących się grami komputerowymi. "Wiedźmin" zdobył aż 42 proc. głosów miażdżąc konkurencję.

Premiera najnowszego "Wiedźmina" została już dwukrotnie opóźniona. Obecnie jej twórcy, czyli firma CD Projekt RED podaje, że ich produkt trafi do graczy 19 maja tego roku. Gra ukaże się w wersji na komputery PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Gracze na całym świecie z wypiekami na twarzy czekają na najnowszego "Wiedźmina". Nic dziwnego, bo druga część gry była niemal idealna, a trzecia odsłona ma być pięknym zwieńczeniem trylogii. Poznamy w niej zakończenie historii Geralta z Rivii. Według zapowiedzi twórców ta część gry ma mocno nawiązywać do wątków przestawionych w książkach Andrzeja Sapkowskiego i być głównym motorem napędowym fabuły.

Jeśli zachwyty nad produkcją warszawskiego studia nie skończą się na zapowiedziach, a gra w rzeczywistości zachwyci, to poza tytułem "najbardziej wyczekiwanej", "Wiedźmin: Dziki gon" może liczyć również na laur najlepszej gry roku.

Klatka z najnowszego "Wiedźmina"CD Project RED

2. Grand Theft Auto V

Wprawdzie niedawno firma Rockstar Games podała, że "Grand Theft Auto V" w wersji na PC ukaże się 24 marca (zamiast 27 stycznia). To tylko zwiększa emocje u czekających na premierę. Szczególnie, że powodem opóźnienie jest "konieczność poprawek i przeprowadzenia kilkutygodniowych testów". To sygnał, że twórcom zależy na oddaniu klientom produktu najwyższej jakości.

"GTA V" to jedna z najdroższych gier w historii. Ale pieniądze wydane na produkcję zwrócą się najpewniej w ciągu pierwszych dni sprzedaży.

Wraz z premierą gry w wersji na PC zostanie uruchomiona usługa "GTA Online", która pozwoli graczom na wspólną zabawę w internecie. Co ciekawe jednocześnie będą mogły brać w niej udział nawet 30-osobowe grupy graczy.

No dobrze, ale o czym jest GTA? Popularna gra od początku wzbudziła wielkie kontrowersje, bo użytkownik wciela się w przestępcę, którego życie wypełnia fala mniejszych i większych zbrodni: kradzieży, napaści, czy morderstw. Jego przygody rozgrywają się w kryminalnym półświatku, a kolejne zadania pozwalają awansować w mafijnej drabinie. Wszystkie części serii są przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Tak wygląda GTA V na PlayStation 4 rockstargames.com

3. Mortal Kombat X

To jedna z najpopularniejszych "bijatyk" na świecie. W najnowszej odsłonie graczy czeka szereg zmian. Fabuła rozgrywa się ćwierć wieku po wydarzeniach z ostatniej części. Poznamy w niej nowe postacie, czyli np. Cassie Cage, czyli córkę Johny'ego Cage'a i Sonii Blade, czy duet Ferra i Torr, który składa się z walczącej karlicy siedzącej grzbiecie potężnej bestii.

Wszystkie postacie biorące udział w pojedynkach mają trzy warianty umiejętności, które nie tylko pozwalają na użycie nowych ruchów i ciosów, ale również nieco zmieniają wygląd wojownika. Dużym urozmaiceniem walki będzie również interaktywne otoczenie, z którego będziemy mogli korzystać w czasie pojedynku. Chodzi np. podniesienie solidnego drąga, którego będzie można użyć jako broni.

Premierę nowego "Mortal Kombat X" zaplanowano na 14 kwietnia 2015 roku. Gra zadebiutuje jednocześnie na kilku platformach sprzętowych. Wśród nich są choćby komputery PC, a także konsole Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation 3.

Tak wygląda najnowszy "Mortal Kombat X"mortalkombat.com

4. Uncharted 4: A Thief's End

To kolejna odsłona gry akcji, w której wcielamy się w postać podróżnika i niestrudzonego poszukiwacza skarbów Nathana Drake'a. Twórcy zaprezentowali już kilka pierwszych ujęć nowej części "Uncharted" i zachwycili. Grafika powala na kolana, a wirtualna rzeczywistość wydaje się bardziej prawdziwa niż widoczna ludzkim okiem.

Jednak najnowsza część popularnej gry ma zachwycić nie tylko stroną wizualną, ale przede wszystkim fabułą. A ta znów opiera się o niezwykłego Nathana Drake'a, który tym razem musi porzucić spokojny żywot u boku ukochanej Eleny i pomóc bratu, który natrafił na trop legendarnego skarbu pirata Henry'ego Avyry'ego.

Jak zapewniają twórcy w czasie rozgrywki nie zabraknie ciekawych lokalizacji, łamigłówek i zadań do rozwiązania oraz walk z przeciwnikami. W czasie gry głównemu bohaterowi będzie towarzyszył brat Sam, dzięki czemu nie zabraknie pełnych humoru dialogów. Premierę gry zapowiedziano na czerwiec tego roku.

Tak wygląda Nathan Drake w najnowszej części gry "Uncharted"unchartedthegame.com

5. Assassin's Creed: Victory

W najnowszej części przygód gracze przeniosą się do XIX-wiecznego Londynu. Fabuła, która we wszystkich odsłonach opiera się na konflikcie asasynów i templariuszy tym razem będzie rozgrywać się w epoce wiktoriańskiej.

Gracz wciela się w Desmonda Milesa, który za pomocą specjalnej maszyny o nazwie animus przeżywa wspomnienia swoich przodków. Jego niezwykły sprzęt potrafi odczytywać wspomnienia spokrewnionych osób zapisane w genach. W kolejnych odsłonach gry wcielamy się w przodków Milesa, którzy byli asasynami. Dzięki temu fabuła gry przeplata się z warstwą historyczną.

O najnowszej części "Assassin's Creed" wciąż nie wiele wiadomo. Jednak z przecieków wynika, że gra będzie wykorzystywać silnik Anvil, a świat w którym będzie rozgrywać się akcja będzie pełen pobocznych atrakcji, czyli np. wizyt w pubach. Wiadomo też, że bohater będzie miał szersze wyposażenie. Do tego dyspozycji będzie miał wystrzeliwaną linkę z kotwicą, która pozwoli mu na szybkie przemieszczanie się np. w zadaszonych pomieszczeniach. Przybędzie też środków lokomocji w postaci chociażby pociągów, czy powozów.

Dokładna premiera gry nie jest jeszcze znana, ale według zapowiedzi twórców ma trafić na sklepowe półki jesienią tego roku.

Tak wyglądała poprzednia wersja gry "Assassin's Creed: Unity"assassinscreed.ubi.com

Autor: Marek Szymaniak / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: CD Project RED

Pozostałe wiadomości