Zwolnienia grupowe w polskiej firmie gamingowej

Autor:
jr/ams
Źródło:
PAP

Huuuge Games Sp. z o.o., spółka zależna Huuuge Inc., planuje do końca kwietnia 2023 roku zwolnić około 10 procent zatrudnionych w grupie - poinformował notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych producent gier komputerowych. Kilka dni temu Huuuge również przekazał, że mimo upadku amerykańskiego banku Silicon Valley Bank uzyskał dostęp do swojego tamtejszego konta. Potwierdzał wtedy, że sytuacja SVB nie ma istotnego wpływu na działalność grupy kapitałowej tej spółki. 

Huuuge Inc., notowany na GPW producent gier komputerowych, w dniu 20 marca 2023 roku podjął uchwałę o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych w spółce zależnej Huuuge Games.

Szczegóły zwolnień grupowych

Zwolnienia grupowe zostaną przeprowadzone do końca kwietnia 2023 roku i obejmą szacunkowo około 10 proc. zatrudnionych. Ze strony internetowej firmy wynika, że w spółce zatrudnionych jest 300 osób.

Huuuge podał, że opublikuje kolejny komunikat w sprawie zwolnień grupowych po zakończeniu wymaganych prawem konsultacji z przedstawicielem pracowników. Ostateczne dane w zakresie wpływu restrukturyzacji zatrudnienia na wyniki finansowe Grupy Huuuge zostaną podane w skróconym śródrocznym skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za pierwsze półrocze 2023.

Dostęp do konta bankowego

Kilka dni temu Huuuge również przekazał, że mimo upadku amerykańskiego banku Silicon Valley Bank uzyskał dostęp do swojego tamtejszego konta, w którym miał środki pieniężne w wysokości około 24,2 mln USD i przelał 23,6 mln USD do innych banków.

Obecnie Huuuge ma w SVB 0,6 mln USD trzymane na rachunkach bieżących oraz "money market accounts".

Zgodnie z oświadczeniami Rady Rezerwy Federalnej z dnia 12 marca 2023 Federalna Agencja Ubezpieczeń Depozytów podjęła działania zapewniające pełną ochronę wszystkich deponentów SVB, zarówno ubezpieczonych, jak i nieubezpieczonych. Huuuge, po przeanalizowaniu uzyskanych informacji oraz powyższych komunikatów amerykańskich organów regulacyjnych, nadal ocenia ryzyko utraty zdeponowanych środków w banku SVB jako niskie.

Huuuge potwierdzał wtedy, że sytuacja SVB nie ma istotnego wpływu na działalność grupy kapitałowej tej spółki. 

Czytaj też: Wielki bank "wpadł w kleszcze", lawina się toczy. Oto przyczyny upadku

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:jr/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości