Frankfurt premierami stoi. Zobacz najciekawsze propozycje

Tech


Targi we Frankfurcie to święto fanów motoryzacji i obowiązkowy punkt w ich kalendarzach. Oto kilka ciekawych propozycji z tego roku.

Nowy Mitsubishi Outlander PHEV 2016 wystartuje w rajdzie terenowym Baja Portalegre 500, który odbędzie się w dystrykcie Portalegre we wschodniej części Portugalii w dniach od 22 października do 24 października tego roku.

Samochód przygotowano na bazie modelu produkcyjnego, do którego wprowadzono modyfikacje wymagane w samochodach rajdowych. Za kierownicą zasiądzie Hiroshi Masuoka z MMC, który dwa razy z rzędu (lata 2002 i 2003) wygrał Rajd Dakar.

Podczas targów Renault zaprezentowało model Talisman. Auto ma rywalizować z uznanymi graczami segmentu D. - Segment D cechuje się przywiązaniem do klasyki, przestrzeganiem pewnych ogólnie przyjętych standardów. Szanujemy to, ale oprócz tego dodaliśmy do Talismana coś ekstra. Tym czymś jest DNA Renault - powiedziała Gwenael Le Merrer, dyrektor produktu renault w segmencie D.

Wśród premier nie zabrakło najnowszego opla astry, który zdaniem dyrektora generalnego General Motors Poland jest czymś znacznie więcej niż tylko samochodem.

- Mamy świetnie skomunikowane systemy multimedialne, które będą umożliwiały rozmowę ze smartfonem zarówno w systemie Apple, jak i Android. Poza tym jest także system OnStar, czyli osobisty asystent kierowcy - powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.

Autor: mn/gry / Źródło: tvn24bis.pl/x-news