Dostawca gazu złożył wniosek o przedłużenie taryf dla gospodarstw domowych

Rynki

Trump o kontrakcie gazowym: potrzebujemy 15 minut na negocjacjeTVN24 BiS
wideo 2/4

Spółka PGNiG Obrót Detaliczny złożyła do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o utrzymanie od 1 stycznia 2018 roku do 31 marca 2018 roku dotychczasowych cen gazu oraz stawek opłat abonamentowych.

"Spółka zależna PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. (...) w ramach prowadzonego postępowania administracyjnego o zatwierdzenie taryfy w zakresie obrotu paliwami gazowymi, złożyła do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (...) wniosek o utrzymanie od 1 stycznia 2018 roku dotychczasowych cen za paliwo gazowe oraz stawek opłat abonamentowych" - podało PGNiG w komunikacie.

Stawki opłat za gaz

"Zgodnie ze złożonym wnioskiem, w przypadku jego pozytywnego rozpatrzenia oraz akceptacji przez Prezesa URE, taryfa PGNiG OD utrzymująca dotychczasowe stawki będzie obowiązywać w okresie od 1 stycznia 2018 roku do 31 marca 2018 roku. Nowa taryfa będzie stosowana jedynie wobec odbiorców w gospodarstwach domowych" - dodano.

W marcu 2017 roku URE zatwierdził taryfy dla PGNiG. W detalu ceny gazu wzrosły o 1,6 proc., stawki opłat abonamentowych pozostały bez zmian. Taryfa obowiązuje do końca tego roku.

Jeszcze w ubiegłym miesiącu spółka informowała, że "widzi podstawy do niewielkich ruchów na cenie, ale nie będą to wielkie zmiany".

Autor: MS / Źródło: PAP,tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock