Nowojorska giełda z problemami. "To nie był atak hakerski"

Rynki

TVN24 BiSNowojorska giełda zamknięta. Przez problemy techniczne

Na nowojorskiej giełdzie NYSE przez prawie trzy godziny zawieszony był handel z powodu problemów technicznych - poinformowała w środę amerykańska giełda. Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych (NSYE) jest drugą, co do wielkości obrotów, giełdą świata.

Jak poinformował Reuters, notowania wstrzymano około godziny 17:30 czasu polskiego. Chwilę później pojawiły się pytania, czy za awarią nie stoją hakerzy. Władze giełdy na jednym z portali społecznościowy zaprzeczyły tym sugestiom. Handel został wznowiony około 15.00 (czyli 21.00) czasu polskiego.

Druga co do wielkości

Jak poinformował Art Cashin z NYSE w wywiadzie dla CNBC, "to był wyboisty dzień. Mieliśmy pewne problemy techniczne, nawet przed otwarciem".

Zaś Nasdaq nie zgłaszał problemów technicznych. Zatem handel na innych parkietach odbywa się bez zakłóceń.

Kolejne problemy

Jak poinformował Marcin Wrona, korespondent "Faktów" TVN, według niektórych agencji informacyjnych, przez pewien czas nie działała również strona "The Wall Street Journal".

To kolejna awaria, dzisiaj rano na kilka godzin uziemiono bowiem wszystkie samoloty linii United Airlines. Mówi się nawet o 3,5 tys. odwołanych lotów. W tym przypadku powodem miała być również systemu komputerowego.

Autor: mb / Źródło: CNN, Bloomberg

Źródło zdjęcia głównego: GNU 1.2