Apple pociągnęło Wall Street w dół

Rynki


Czwartkowa sesja na amerykańskich giełdach zakończyła się lekkimi spadkami dwóch z trzech głównych indeksów. Zniżkowały m.in. spółki technologiczne, notowania Apple zamknęły się najniżej od czerwca 2014 roku.

Indeks Dow Jones Industrial na koniec dnia zyskał 0,05 proc. i wyniósł 17 720,50 pkt. S&P 500 spadł o 0,02 proc. i wyniósł 2 064,11 pkt. Nasdaq Comp. zniżkował o 0,49 proc. do 4 737,33 pkt.

Producent iPhone'ów zniżkuje

Na notowania Nasdaq najbardziej negatywny wpływ miał zniżkujący kurs akcji Apple'a. Kurs akcji producenta iPhone'ów kontynuował tym samym spadki notowane od blisko miesiąca. Od lokalnego szczytu z połowy kwietnia stracił on już blisko 20 proc., a przecena akcji spółki nabrała tempa po publikacji słabszych od oczekiwań wyników kwartalnych, które wskazały na pierwszy spadek sprzedaży spółki od trzynastu lat. W wyniku spadków kursu akcji Apple, jego kapitalizacja, do tej pory najwyższa spośród wszystkich spółek notowanych na Wall Street, spadła w trakcie czwartkowej sesji na drugie miejsce w tym zestawieniu, poniżej kapitalizacji Alphabet, właściciela m.in. Google.

Autor: ag / Źródło: PAP